Zamknij

Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w TV, online na żywo. Gdzie oglądać uroczystość?

Redakcja
19.01.2019 11:05
Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w TV, online na żywo. Gdzie oglądać uroczystość?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza dostępna będzie zarówno w telewizji, jak i w internecie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 19 stycznia o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Gdzie, o której oglądać ceremonię i jak będzie wyglądać? Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat pochówku Pawła Adamowicza. 

Szczegóły dotyczące transmisji pogrzebu Pawła Adamowicza w TV i online są już znane. Sprawdzamy, na jakich kanałach i o której godzinie będzie można obejrzeć uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska na żywo. 

Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w TV z uroczystości na żywo

Wiadomo, że transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza na żywo dostępna będzie w telewizji na kanałach TVN24, Polsat News oraz TVP Info. W sobotę, 19 stycznia w TVN24 o godzinie 10:00 rozpocznie się program specjalny. Z kolei TVP Info będzie transmitowała uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska w godzinach 12:00 - 15:00. Transmisja ceremonii w Polsat News odbędzie się w godzinach 11:00 - 15:00 podczas wydania specjalnego programu.

Przypominamy, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po mszy prochy prezydenta zostaną złożone w świątyni. Rodzina prezydenta prosi o nieskładanie kondolencji oraz o nieprzynoszenie zniczy i kwiatów. Zamiast tego bliscy proszą o wsparcie Hospicjum im. ks. Dutkiewicza oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Jak oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda, dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Obowiązywać będzie ona od piątku, od godziny 17:00 do soboty, do 19:00.

» Księga kondolencyjna online ku czci Pawła Adamowicza - gdzie, jak się wpisać? «

Transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza online. Gdzie obejrzeć uroczystość?

Transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza dostępna będzie także w ramach streamingu TVP Info w internecie. 

Dodatkowo uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska będzie można oglądać również na telebimach zlokalizowanych na największych placach w wybranych miastach w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli możliwość wspólnego oglądania ceremonii. Publiczna transmisja odbędzie się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Sopocie, Wrocławiu, Szczecinie oraz Toruniu.

» Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w Warszawie, Poznaniu, Sopocie [MIASTA] «

RadioZET.pl/JW