Zamknij

Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w Warszawie, Poznaniu, Sopocie [MIASTA]

Redakcja
19.01.2019 11:00
Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w Warszawie, Poznaniu, Sopocie [MIASTA]
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Transmisję z pogrzebu Pawła Adamowicza na żywo będzie można oglądać na największych placach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Sopocie. Prezydenci tych miast podczas wspólnej konferencji prasowej zapowiedzieli, że w sobotę, 19 stycznia w określonych lokalizacjach zostaną postawione telebimy, aby mieszkańcy mieli możliwość wspólnego oglądania uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska. W jakich miastach i o której oglądać ceremonię? 

Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja z uroczystości pogrzebowych na żywo w Warszawie, Poznaniu i Sopocie i w innych miastach. Gdzie oglądać? Przedstawiamy szczegółowe informacje o lokalizacjach telebimów w tych miastach.

» Księga kondolencyjna online ku czci Pawła Adamowicza - gdzie, jak się wpisać? «

Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w Warszawie, Poznaniu, Sopocie

Transmisję z pogrzebu Pawła Adamowicza będzie można oglądać na żywo na największych placach m.in. w Warszawie, Poznaniu oraz Sopocie. W środę, 16 stycznia odbyła się wspólna konferencja prasowa prezydentów tych miast, podczas której zapowiedziano, że transmisja z uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska pokazana zostanie na telebimach w określonych lokalizacjach w Warszawie, Poznaniu i Sopocie. Prezydenci tych miast chcą, aby mieszańcy mieli możliwość wspólnego oglądania ceremonii. 

"Wystosowaliśmy taki apel do wszystkich prezydentów i burmistrzów miast, że sobota godz. 12, to jest taki moment zadumy, żeby każdy prezydent, każdy samorządowiec, każdy burmistrz zapewnił możliwość w swoim mieście, w swojej miejscowości możliwość spotkania się na centralnym placu, żeby to był taki moment zadumy, żeby ci wszyscy, którzy nie będą mogli być w Gdańsku, u siebie, we własnej miejscowości mogli się ze sobą spotkać." - mówił podczas konferencji Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

» Pogrzeb Pawła Adamowicza - transmisja w TV, online na żywo. Gdzie oglądać uroczystość? «

Transmisję z pogrzebu Pawła Adamowicza w Warszawie będzie można oglądać na Placu Zamkowym. Z kolei, jak zapowiedział prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, w Poznaniu będzie to Plac Wolności. Telebim w Sopocie natomiast stanie na Placu Przyjaciół Sopotu. 

Transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza - gdzie telebimy? [MIASTA]

Publiczna transmisja z pogrzebu Pawła Adamowicza dostępna będzie także m.in. w następujących miastach:

  • Łódź - pasaż Schillera,
  • Wałbrzych - Plac Magistracki,
  • Szczecin - Plac Solidarności,
  • Częstochowa - Plac Biegańskiego,
  • Toruń - Dwór Artus,
  • Wrocław - Rynek Główny.

Z kolei transmisję z pogrzebu Pawła Adamowicza w Gdańsku będzie można obejrzeć na telebimach umiejscowionych w poniższych lokalizacjach:

  • Ulica Długa i Długi Targ. Dojście będzie możliwe ze wszystkich kierunków z wyłączeniem: Bramy Zielonej (Most Zielony), ul. Powroźniczej i ul. Pocztowej,
  • Targ Węglowy: Bez ograniczeń w zakresie dojścia,
  • Park Świętopełka: Bez ograniczeń w zakresie dojścia, 
  • Bez ograniczeń w zakresie dojścia.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po mszy prochy prezydenta zostaną złożone w świątyni. Rodzina prezydenta prosi o nieskładanie kondolencji oraz o nieprzynoszenie zniczy i kwiatów. Zamiast tego bliscy proszą o wsparcie Hospicjum im. ks. Dutkiewicza oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

» Pogrzeb Pawła Adamowicza - GODZINA i miejsce uroczystości pogrzebowych [DATA] «

Jak oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda, dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej.

RadioZET.pl/JW