Zamknij

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]

Jolanta Waligóra
26.08.2019 09:00
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka? Producent filmowy i biznesmen nie żyje. Grupa płetwonurków wyłowiła jego ciało z jeziora Kisajno na Pojezierzu Mazurskim w czwartek rano, 22 sierpnia. Miał 39 lat. Sprawdzamy, co już wiadomo o dacie i miejscu pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Grupa płetwonurków wyłowiła ciało producenta filmowego w czwartek rano, 22 sierpnia. Sprawdzamy, co na tę chwilę wiadomo o szczegółach pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka - data i miejsce uroczystości pogrzebowych

Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i daty pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka są już znane. Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia 2019 roku o godzinie 19.00 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Anny Walentynowicz 1 (dawna ul. Jaworskiego). Najbliżsi zmarłego producenta filmowego proszą o nieskładanie kondolencji po mszy żałobnej. Zamiast kwiatów będzie można przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademia Samodzielności w Sierpniu lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone, skrzywdzone zwierzęta.

W piątek natomiast, 30 sierpnia urna z prochami złożona zostanie w Fuledzie w gminie Giżycko. Miejsce to jest szczególnie ukochane przez Piotra - czytamy w nekrologu producenta filmowego.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Znamy datę pogrzebu. Wzruszający nekrolog

Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko jakby wiedział, że musi się śpieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół. Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić - robimy to w Jego imieniu. Anna i Jerzy Starakowie, żona Agnieszka, siostra Julia i brat Patryk - brzmi nekrolog Piotra Woźniaka-Staraka. 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Prokuratura zleci sekcję zwłok

Przypomnijmy, że w czwartek rano 22 sierpnia, grupa płetwonurków wyłowiła ciało Piotra Woźniaka-Staraka z jeziora Kisajno na Pojezierzu Mazurskim. Od kilku dni trwały poszukiwania producenta filmowego. 

Z 17 na 18 sierpnia przed godz. 4:00 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie której nikogo nie było. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób. Z relacji odnalezionej 27-letniej mieszkanki Łodzi wynikało, że płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną (jak się później okazało był to Piotr Woźniak-Starak) i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z niej do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. 

Alicja Bachleda-Curuś pożegnała Piotr Woźniaka-Staraka. Kiedyś byli parą

Piotr Woźniak-Starak - kim był producent filmowy?

Piotr Woźniak-Starak zmarł w wieku 39 lat. Biznesmen urodził się 10 lipca 1980 roku. W 2016 ożenił się ze znaną prezenterką telewizyjną i dziennikarką - Agnieszką Szulim. 

Producent filmowy jest synem Anny Woźniak-Starak. Jego ojczymem jest Jerzy Starak, który zajął piąte miejsce w rankingu najbogatszych Polaków magazynu Forbes za rok 2019. Biznesmen działa w branży farmaceutycznej. Sam Piotr Woźniak-Starak prowadził interesy w branży filmowej, był producentem m.in. takich obrazów jak „Bogowie”, „Sztuka kochania” czy ‚Big Love”. Asystował takżę Andrzejowi Wajdzie przy produkcji „Katynia”.

Majątek Piotra Woźniaka-Staraka stanowią głównie własnoręcznie wypracowane środki, a nie fortuna rodziców, o co czasem bywał „oskarżany””. Na filmie „Bogowie” zarobił ok. 4 milionów złotych.

RadioZET.pl/JW