Pogrzeb - czy może się odbyć i ile osób może wziąć w nim udział? [KORONAWIRUS]

26.03.2020 15:05

Czy pogrzeb może się odbyć i ile osób może wziąć w nim udział? Temat ten, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią zaleceniu o odwołaniu lub ograniczeniu niektórych wydarzeń, jest poruszany przez wiele osób. Szczegóły dotyczące pogrzebu można znaleźć poniżej.

Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę fot. PIXABAY

Pogrzeb - czy może się odbyć? Ile osób może wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych? Czy w ogóle są organizowane? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy może odbyć się pogrzeb i ile osób może wziąć w nim udział.

Czy pogrzeb może się odbyć? [KORONAWIRUS]

W związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie pojawia się wiele zaostrzeń. Początkowo odwołano wszystkie imprezy masowe w naszym kraju, a potem możliwość spotkań w większych grupach ograniczono do 50 osób.

Podczas specjalnej konferencji, która odbyła się 25 marca, premier Polski Mateusz Morawiecki wprowadził jeszcze większe ograniczenia, które dotknęły także pogrzeby. Na początku warto wspomnieć, że oczywiście pogrzeby mogą się nadal odbywać. 

Msza online, w telewizji i w radiu - gdzie oglądać lub słuchać mszy świętej w domu w niedzielę?

Pogrzeb - ile osób może wziąć w nim udział?

Jak już wspominaliśmy powyżej, pod koniec marca 2020 roku wprowadzono jeszcze większe zaostrzenia. W związku z tym wiele osób zaczęło zastanawiać się, ile osób może wziąć udział w pogrzebie. Otóż obecnie w pogrzebie może wziąć udział maksymalnie 5 osób (nie licząc kapłanów).

Zasady te zaczęły obowiązywać od 25 marca i wstępnie - o ile się nim nie zmieni - mają potrwać do 11 kwietnia.

DROGA KRZYŻOWA: online, w telewizji, Youtube. Gdzie oglądać nabożeństwo?

RadioZET.pl/JW

Oceń