Zamknij

Pokaż mi swój kurz, a powiem Ci kim jesteś

Redakcja
15.05.2017 15:47
Pokaż mi swój kurz, a powiem Ci kim jesteś
fot. pixabay

Jeśli zastanawialiście się jaką przeszłość i historię kryją się za kurzem, jaki możecie znaleźć w domu, to wyniki badań mogą Was usatysfakcjonować, a jednocześnie mocno zaskoczyć.

Badania przeprowadziła grupa naukowców z Uniwesytetu Colorado w Boulder w Stanach Zjednoczonych. Podczas badań dokonano analizy ponad 1200 próbek, które zebrano z domów z całych Stanów.

Naukowcy odkryli w kurzu spore ilości grzybów pochodzących z otoczenia, jak również te od domowników.

Te, które pochodzą z wewnątrz danego domu mogą łatwo określić płeć osób, które go zamieszkują. Równie łatwo określić jakie zwierzęta żyją w danym mieszkaniu/domu, a także jakie owady do niego trafiają.

Jeśli dany kurz zawiera duże ilości skóry i bakterii pochodzących z jelita grubego - w domu mieszkają męscy domownicy. Podejrzenia na zrzucanie sporej ilości skórnych bakterii jak maczugowce i bakterie Dermabacter i Gram-dodatnich Roseburia, które zamieszkują jelito grube to wynik męskich rozmiarów ciała i praktyk higienicznych u mężczyzn.

Natomiast kurz, który zawiera sporą ilość bakterii z pochwy, świadczy o sporej ilości kobiet w danym mieszkaniu. Bakterie Lactobacillus mają pozytywny wpływ na organizm człowieka i zwierząt.

RadioZet.pl/geekweek.pl/AM