Zamknij

Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - pytanie za 10 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
07.08.2019 10:46
Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - pytanie za 10 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odpowiedź jednak przysporzyła mu niemałych problemów. Sprawdzamy, czego krainą są Pola Elizejskie według mitologii greckiej.

Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - "Milionerzy". W tym artykule znajdziecie poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z odpowiedzią poradził sobie gracz.

Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - Milionerzy

Pytanie za 10 000 zł, Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina, okazało się problematyczne dla uczestnika teleturnieju "Milionerzy". Gracz tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - złotej jesieni

B - wiecznej wiosny

C - nieustających wiatrów

D - wiecznej zmarzliny

Uczestnik teleturnieju "Milionerzy" od razu przyznał, że nie wie do końca, która odpowiedź jest prawidłowa, ale ma pewne skojarzenia. Najbardziej prawdopodobnymi odpowiedziami wydawały mu się B, czyli wiecznej wiosny oraz C, czyli nieustających wiatrów. W związku z brakiem pewności, gracz zdecydował się na skorzystanie z drugiego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały B i D. Ostatecznie uczestnik zaznaczył odpowiedź B.

Wilczomlecz nadobny to gwiazda - pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

Milionerzy - Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina, jest odpowiedź B, czyli wiecznej wiosny. Uczestnik programu "Milionerzy" wybrał zatem właściwy wariant i pozostał w dalszej grze o milion.

Który instrument to kilka piszczałek, zbiornik powietrza z koziej skóry - MILIONERZY

Elizjum, także Pola Elizejskie, to w mitologii greckiej część Hadesu, czyli podziemnego świata, przeznaczona dla dusz dobrych ludzi. Częściej jednak przedstawiana jako kraina nad Oceanem, na zachodnich krańcach świata – miejsce wiecznej szczęśliwości i wiecznej wiosny. Panował tam Kronos, syn Gai (Matki Ziemi) i Uranosa (Pana Niebios), a jednocześnie ojciec Demeter, Hestii, Hery, Hadesa, Posejdona oraz Zeusa.

RadioZET.pl/JW