Zamknij

Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi... - MILIONERZY

28.07.2020 11:20
Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi... - MILIONERZY
fot. Bartosz KRUPA/East News

Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi... - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 20 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi... - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi... - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o przysłowie "Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi...", przysporzyła graczowi programu TVN niemały kłopot. Tradycyjnie uczestnik do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - dziejów świata są ciekawi.

B - wnet historia ich rozbawi.

C - niech im Pan Bóg błogosławi.

D - tako Orban prawi.

Uczestnik "Milionerów" od razu przyznał, że zna to przysłowie, jednak nie jego pełną wersję. W związku z tym gracz zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty C oraz D. Po krótkim namyśle uczestnik "Milionerów" zaznaczył odpowiedź C.

Dokończ przysłowie: Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi...

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi..., jest odpowiedź C, czyli niech im Pan Bóg błogosławi. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 20 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki to historyczne przysłowie obecnie występujące zarówno w języku polskim, jak i węgierskim, krótka rymująca się formuła mówiąca o zażyłej przyjaźni i pokrewieństwie narodu polskiego i węgierskiego.

Metalowy element pracujący między wałkiem rozrządu a trzonkiem zaworowym - MILIONERZY

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln.

RadioZET.pl