Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polityka - kiedy premiera i kto zagra w nowym filmie Patryka Vegi? [DATA, OBSADA]

17.06.2019 14:55

Kiedy premiera nowego filmu Patryka Vegi? "Polityka" to kolejny kontrowersyjny projekt polskiego reżysera. Sprawdzamy, na kiedy została zaplanowana data premiery, kto zagra w filmie, czyli obsada "Polityki" i inne szczegóły.

Polityka - kiedy premiera i o czym nowy film Patryka Vegi? [DATA, OBSADA] fot. Artur Zawadzki/REPORTER

"Polityka" - kiedy premiera i o czym nowy film Patryka Vegi? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo o nowej produkcji polskiego reżysera oraz kto zagra w filmie "Polityka", obsadę, datę premiery i inne informacje.

O czym będzie nowy film Vegi "Polityka"? [OBSADA, FABUŁA]

Jak możemy przeczytać w artykule na portalu Onet: 

Reżyser nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących fabuły i obsady. Podkreśla jednak, że nie było dotąd tak bezkompromisowego i mocnego filmu odsłaniającego kulisy polityki, a jego powstanie poprzedziła bardzo drobiazgowa dokumentacja, w tym rozmowy z różnymi politykami.

Patryk Vega wspomina również, że podczas kręcenia nowego filmu inspirował się prawdziwymi wydarzeniami.

Aktualizacja, 17 czerwca 2019:

Znamy już pierwsze nazwiska, które pojawią się w filmie Vegi "Polityka". Obsada jak na razie prezentuje się następująco:

  • Iwona Bielska - Krystyna Pawłowicz
  • Andrzej Grabowski - Jarosław Kaczyński

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy portalu Wirtualna Polska w "Polityce" ujrzymy również Janusza Chabiora (jako Antoniego Macierewicza), Macieja Stuhra, Zbigniewa Zamachowskiego, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Oświecińskiego, Antoniego Królikowskiego i Ewę Kasprzyk.

"Polityka" - kiedy premiera nowego filmu Patryka Vegi? [DATA PREMIERY]

Premiera nowego filmu Patryka Vegi "Polityka" ma nastąpić już na początku września 2019 roku. Na ekrany kin trafi on już w piątek, 6 września. Do tej pory produkcja była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, a ze względów bezpieczeństwa film kręcony był pod zupełnie innym tytułem. Dodał także, że od początku zdawał sobie sprawę z tego, iż ten film może sprawić mu wiele problemów.

Dodatkowo reżyser podkreślił w rozmowie z Onetem, że wyjechał ze swoim montażystą do Azji i aktualnie składają film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery.

– Nastąpiło embargo informacji, wszyscy mieli zakaz wykonywania jakichkolwiek zdjęć na planie filmowym, nie mogli z nikim się w tej sprawie komunikować. Chodziło o to, żeby w spokoju i komforcie realizować zdjęcia – podkreśla.

Reżyser uchodzi za jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców w kraju. W ostatnich latach jego filmy - m.in. "PitBull", "Kobiety mafii", czy "Botoks"  przyciągnęły do kin miliony widzów. 

RadioZET.pl/Onet/KP

Oceń