Zamknij

Polityka - kiedy premiera i kto zagra w nowym filmie Patryka Vegi? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN]

Karolina Piotrowska
02.09.2019 15:09
Polityka - kiedy premiera i o czym nowy film Patryka Vegi? [DATA, OBSADA]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Kiedy premiera filmu "Polityka"? To kolejny kontrowersyjny projekt polskiego reżysera Patryka Vegi. Sprawdzamy, na kiedy została zaplanowana data premiery, kto zagra w filmie, czyli obsada "Polityki" i inne szczegóły.

"Polityka" - kiedy premiera i o czym nowy film Patryka Vegi? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo o nowej produkcji polskiego reżysera oraz kto zagra w filmie "Polityka", obsadę, datę premiery i inne informacje.

Polityka Vegi: gdzie oglądać film? Kiedy trafi do kin? [ONLINE, CDA]

O czym będzie nowy film Vegi "Polityka"? [OBSADA, ZWIASTUN]

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach brzmi opis filmu "Polityka" dystrybutora kino.

Patryk Vega wspomina również, że podczas kręcenia nowego filmu inspirował się prawdziwymi wydarzeniami.

Polityka - kto gra kogo w nowym filmie Patryka Vegi? [OBSADA, ZWIASTUN, PREMIERA]

Znane są już także pierwsze nazwiska, które pojawią się w filmie Vegi "Polityka". Obsada prezentuje się następująco:

 • Iwona Bielska - Krystyna Pawłowicz
 • Andrzej Grabowski - Jarosław Kaczyński
 • Janusz Chabior - Antoni Macierewicz
 • Marcin Bosak - Mateusz Morawiecki
 • Ewa Kasprzyk - Beata Szydło
 • Zbigniew Zamachowski - Tadeusz Rydzyk
 • Antoni Królikowski - Bartłomiej Misiewicz
 • Zbigniew Suszyński - Grzegorz Schetyna
 • Daniel Olbrychski jako szeregowy poseł
 • Tomasz Oświeciński jako ksiądz
 • Maciej Stuhr
 • Paweł Koślik

Dodatkowy na początku sierpnia opublikowany został pierwszy zwiastun "Polityki". Oficjalną zapowiedź produkcji można znaleźć poniżej.

"Polityka" - kiedy premiera nowego filmu Patryka Vegi? [DATA PREMIERY]

Premiera nowego filmu Patryka Vegi "Polityka" ma nastąpić już na początku września 2019 roku. Na ekrany kin trafi on oficjalnie w środę, 4 września. Do tej pory produkcja była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, a ze względów bezpieczeństwa film kręcony był pod zupełnie innym tytułem. Dodał także, że od początku zdawał sobie sprawę z tego, iż ten film może sprawić mu wiele problemów.

Dodatkowo reżyser podkreślił w rozmowie z Onetem, że wyjechał ze swoim montażystą do Azji i aktualnie składają film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery.

– Nastąpiło embargo informacji, wszyscy mieli zakaz wykonywania jakichkolwiek zdjęć na planie filmowym, nie mogli z nikim się w tej sprawie komunikować. Chodziło o to, żeby w spokoju i komforcie realizować zdjęcia – podkreśla.

Reżyser uchodzi za jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców w kraju. W ostatnich latach jego filmy - m.in. "PitBull", "Kobiety mafii", czy "Botoks"  przyciągnęły do kin miliony widzów. 

RadioZET.pl/Onet/KP