Zamknij

Półmaraton Praski 2019 - trasa, program, data, miejsce [INFORMATOR]

Karolina Piotrowska
26.08.2019 13:05
Półmaraton Praski 2019 - trasa, program, data, miejsce [INFORMATOR]
fot. Shutterstock

Półmaraton Praski 2019 w Warszawie będzie już 6. edycją tego wydarzenia. Przez ostatnie 2 lata impreza sportowa miała miejsce w nocy. Ta formuła tak bardzo spodobała się uczestnikom, że organizatorzy po raz kolejny zdecydowali się na podobny krok. Poniżej zebraliśmy więcej szczegółów na temat Półmaratonu Praskiego 2019: trasa, kiedy i gdzie dokładnie się odbędzie oraz jaki jest program wydarzenia.

Półmaraton Praski 2019 - trasa, zapisy, data, miejsce. Kiedy i gdzie sportowa impreza w Warszawie? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej wyszukiwanych pytań.

Półmaraton Praski 2019: trasa - kiedy i gdzie nocny bieg?

W sobotę, 31 sierpnia 2019 roku odbędzie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski. W tym roku już po raz trzeci wydarzenie będzie miało miejsce w nocy. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej, płaska trasa biegu jest wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych. Jest to już tradycja praskiej imprezy - największego biegu w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych.

Trasa Półmaratonu Praskiego 2019, jak sama nazwa wskazuje, przebiegać będzie po prawej stronie Wisły. W tym roku z błoni PGE Narodowego uczestnicy pobiegną al. Zieleniecką w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona. Zajmą oba pasy znanej alei i zrobią barwną falę biegaczy nawzajem się wspierających, po czym pobiegną wśród tłumu kibiców przez Saską Kępę. Dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których wbiegną na atrakcyjnie nagłośniony Wał Miedzeszyński. W rytm muzyki biegacze udadzą się w kierunku mety usytuowanej pod stadionem PGE Narodowym.

Poniżej przedstawiamy mapę trasy Półmaratonu Praskiego 2019.

www_trasa_POLMARATON_2019_PL

O której godzinie start biegu i koniec Półmaratonu Praskiego 2019? [PROGRAM]

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia o godzinie 20.30 kilka tysięcy biegaczy wyruszy spod PGE Narodowego na szybką i płaską trasę, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Bieg na dystansie 5 km wystartuje godzinę wcześniej.

Szczegółowy program Półmaratonu Praskiego 2019 prezentuje się następująco:

19.00 - Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
19.10 - Przejście do stref startowych
19.30 - Start 4F Piątki Praskiej
19.50 - Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
20.05 - Przejście do stref startowych
20.25 - Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 - Start 4F Półmaratonu Praskiego
21.10 - Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
22.30 - Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
22.45 - Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim bez przystawki 4F Półmaratonu Praskiego
00.30 - Zakończenie 4F  Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Jak podkreślają organizatorzy, termin imprezy nie jest przypadkowy - półmaraton rozgrywany na atestowanej trasie (w klasie mistrzowskiej międzynarodowej) dla wielu uczestników jest próbą generalną przed wrześniowym Maratonem Warszawskim czy Maratonem Berlińskim, a dla biegaczy, którzy ukończyli kwietniowy Orlen Warsaw Marathon dobrym testem na krótszym dystansie.

RadioZET.pl/KP