Zamknij

Polsat Games - kiedy nowy kanał i co będzie transmitował? [RAMÓWKA]

Redakcja
15.10.2018 08:50
Polsat Games - kiedy nowy kanał i co będzie transmitował? [RAMÓWKA]
fot. PIXABAY

Polsat Games to nowy tematyczny kanał Telewizji Polsat, który wystartuje jeszcze w 2018 roku. Poświęcony będzie rozgrywkom e-sportowym oraz grom komputerowym. W ramówce Polsat Games m.in. rozgrywki Ultraliga League of Legends. Sprawdzamy, kiedy wystartuje i co będzie transmitował.

Polsat Games - kiedy nowy kanał wystartuje? Co będzie transmitował? Jakie programy znajdą się w ramówce? Co będzie można oglądać oprócz Ultraliga League of Legends? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

» FIFA 19 DEMO - gdzie i jak pobrać wersję demo piłkarskiej gry? «

Kiedy Polsat Games? Nowy kanał tematyczny

Polsat Games to nowy kanał tematyczny Telewizji Polsat. Nadawanie ma rozpocząć w poniedziałek, 15 października. 

Pomysłodawcą kanału jest Piotr Żak, najmłodszy syn Zygmunta Solorza założyciela Polsatu. W czerwcu 2018 roku nadawca otrzymał 10-letnią koncesję na nadawanie tego kanału na satelicie i w kablówkach. Zespół Polsat Games składa się z 55 osób, którymi kieruje Bartosz Pawlik. Obecnie Telewizja Polsat w portfolio posiada 29 kanałów (licząc także kanały współpracujące - 36). Grupa Polsat niedługo chce uruchomić również kanały Smart Dom oraz Polsat Rodzina. 

Polsat Games - ramówka. Co będzie transmitował?

W ramówce Polsat Games znajdą się programy gamingowe. Transmitowane będą organizowane przez stację turnieje e-sportowe. Dodatkowo na kanale będzie można obejrzeć także anime, tj. japońskie seriale animowane oraz serial Dragon Ball Super. Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu podkreśla, że ma większe plany, co do nowego kanału tematycznego.

"To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją. Polsat Games jest projektem kompleksowym. Tak jak przy Polsat Sport zbudowaliśmy profesjonalne studio, to tutaj gamerów chcemy potraktować bardzo poważnie. Jesteśmy w trakcie budowy zaawansowanego technologicznie studia do gier". - mówił podczas konferencji prasowej Cyfrowego Polsatu.

» Dragon Ball Super w polskiej telewizji - kiedy i gdzie oglądać anime?

Ultraliga League of Legends w Polsat Games

Na początku na kanale Polsat Games transmitowana będzie Ultraliga. Jest to projekt, w którym osiem drużyn będzie rywalizowało ze sobą w League of Legends. Pula nowej polskiej ligi wynosić będzie 100 tysięcy zł. Część spotkań fazy zasadniczej i cała faza play-off będzie rozgrywana w trybie offline, w nowoczesnym studiu esportowym w Warszawie. 

lig
fot.

Ultraliga League of Legends w Polsat Games transmitowana będzie w poniedziałki oraz wtorki. 

Jak mówi Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games - "Pokażemy e-sportowe zmagania w sposób, w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce. Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny e-sportowe."

» Wielkie Kłamstewka, 2 sezon - premiera. Kiedy nowe odcinki serialu HBO? «

RadioZET.pl/JW