Zamknij

Polska - Japonia: składy reprezentacji na mundial 2018 [KADRA]

Redakcja
28.06.2018 14:59
Polska - Japonia: składy reprezentacji na mundial 2018 [KADRA]
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Znamy składy reprezentacji na mecz Polska - Japonia. Na boisku zobaczymy dzisiaj m.in. Jacka Góralskiego, Jana Bednarka, Artura Jędrzejczyka oraz Roberta Lewandowskiego. Kto jeszcze znalazł się w składzie Polski? Sprawdzamy!

Polska - Japonia: składy reprezentacji na mundial 2018. Kto zagra? Przedstawiamy najważniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z często pojawiających się pytań.

» Polska - Japonia: transmisja online i w TV na żywo. O której mecz? «

Polska - Japonia: skład reprezentacji Polski na mundial 2018 [KADRA]

Skład reprezentacji Polski na mecz z Japonią został ogłoszony i przedstawia się następująco:

Łukasz Fabiański - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk - Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski - Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

am

Przypominamy, że Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego był zdania, że trener Adam Nawałka może dokonać kilku zmian. W końcu tuż po przegranym pojedynku z Senegalczykami selekcjoner wprowadził aż cztery zmiany w składzie wyjściowym.

Według Włodarczyka do składu na mecz Polska - Japonia ma powrócić Kamil Grosicki. Z kolei Wojciecha Szczęsnego w bramce ma zastąpić Łukasz Fabiański, Michała Pazdana Kamil Glik, a w miejsce Kuby Błaszczykowskiego lub Dawida Kownackiego ma pojawić się debiutujący na mundialu Rafał Kurzawa. Przewidywany skład reprezentacji Biało-Czerwonych na czwartkowy mecz przedstawia się następująco: Fabiański - Piszczek, Glik, Bednarek, Rybus - Grosicki, Krychowiak, Góralski, Kurzawa - Zieliński - Lewandowski. 

Oficjalny skład Polski na mundial 2018 (mecz Polska - Japonia) poznaliśmy na ponad godzinę przed rozpoczęciem się pojedynku.

» Polska - Japonia: MEMY przed meczem, śmieszne obrazki [28.06.] «

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk.

Japonia - skład reprezentacji na mundial 2018. Kto zagra?

Reprezentacja Japonii najdalej na mundialu dotarła do 1/8 finału - w 2002 i 2010 roku. Ostatnie mistrzostwa świata w 2014 roku zakończyła na fazie grupowej. W niej także rywalizowała z Kolumbią, z którą przegrała aż 1:4. W trzech meczach zdobyła tylko punkt - po bezbramkowym remisie z Grecją. 

Jednak Japonia na tegorocznych mistrzostwach radzi sobie zaskakująco dobrze. Mimo że początkowo wiele osób nie dawało jej większych szans na wyjście z grupy, to jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że drużynie uda się awansować do 1/8 finałów MŚ. Przypominamy, że Japonia ma na swoim koncie wygrany mecz z Kolumbią (2:1) oraz remis z Senegalem (2:2). Przed reprezentacją ostatni pojedynek - mecz z Polską. O tym, jaki będzie skład Japonii na mundial 2018 na pojedynek z reprezentacją Polski, dowiemy się już w czwartek.

» Mundial 2018 - kto wyszedł z grupy i zagra w 1/8 finałów? [MECZE] «

Bramkarze: Eiji Kawashima, Masaaki Higashiguchi, Kosuke Nakamura.

Obrońcy:  Yuto Nagatomo, Tomoaki Makino, Maya Yoshida, Hiroki Sakai, Gotoku Sakai, Gen Shoji, Wataru Endo, Naomichi Ueda.

Pomocnicy: Makoto Hasebe, Keisuke Honda, Takashi Inui, Shinji Kagawa, Hotaru Yamaguchi, Genki Haraguchi, Takashi Usami, Gaku Shibasaki, Ryota Oshima.

Napastnicy: Shinji Okazaki, Yuya Osako, Yoshinori Muto.

» Mundial 2018: mecze 28.06. - kto gra w czwartek? [TERMINARZ, GODZINY] «

RadioZET.pl/JW