Zamknij

Polska oczami znanych fotografów. Intrygujące oblicze naszego kraju

Redakcja
20.08.2018 18:51
Polska oczami znanych fotografów. Intrygujące oblicze naszego kraju
fot. Johannes Holsch

Polska jest piękna! Wśród kapitalnych kont podróżniczych na Instagramie nie brakuje takich, na których można trafić na zdjęcia z naszej ojczyzny. Znani fotografowie potrafili uchwycić nasz kraj w taki sposób, że sami go ledwie poznajemy!

Polska jest piękna!

Jeśli lubicie przeglądać konta podróżnicze na Instagramie, pewnie chętnie sprawdzacie również lokalizację przepięknych miejsc, uchwyconych w podziwianych kadrach. Zawsze to milej, kiedy wśród nich trafi się znajoma miejscowość, dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka przykładów. Polska widziana oczami znanych fotografów jest piękna! Jeśli poszukujecie inspiracji na weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi, może warto odwiedzić któreś w poniższych miejsc?

Poznaj najdziksze miejsca w Polsce. Tu odpoczniesz od tłumów i odkryjesz niesamowite krajobrazy

1. Zamek Książ w Wałbrzychu

Kiedy najpierw trafiliśmy na to zdjęcie, na myśl przyszła nam architektura niemiecka. Byliśmy blisko, ale raczej kraju pochodzenia autora zdjęcia. Johannes Hulsch, prowadzący konto na Instagramie pod pseudonimem bokehm0n uchwycił w kadrze monumentalny Zamek Książ w Wałbrzychu, jeden z największych zamków w Polsce. Imponujący różnorodnością stylów (od renesansu po architekturę gotycką) kompleks to miejsce, w którym przeplatały się losy rodu Von Hochberg z tajemnicami II wojny światowej. Tę wycieczkę warto zaplanować jeszcze na nadchodzący koniec lata!

polska

Zobacz także

2. Smolnik, Bieszczady

O urokach Bieszczad nikogo przekonywać nie trzeba - w małych wioskach nie brakuje malowniczych zakątków. Fotograf Łukasz Kopeć uwiecznił tajemnicze wnętrze XVIII wiecznego drewnianego kościoła w Smolniku, części Lutowiska. To jedyne, czego nie zrównano z ziemią podczas II wojny światowej. Szczególne wrażenie robią gigantyczne żyrandole, wykonane z jeleniego poroża. Po więcej podobnych kadrów zajrzyjcie na profil luka_shots!

smolnik

Zobacz także

3. Osiedle Tysiąclecia, Katowice

Piękno kryje się nie tylko w renesansowych pałacach i okazałych gotyckich kościołach - można je dostrzec także w brutalistycznej architekturze Katowic. Już niejeden kadr Jędrzeja Franka nas zaskoczył! Fotograf konsekwentnie odkrywa przedziwnie geometryczne oblicze zwykłych, mało lubianych bloków i innej tego typu zabudowy. Warto sprawdzić samemu na archi.grafia!

kato

Zobacz także

4. Politechnika Warszawska, Warszawa

Przedwojenną Warszawę nazywano "Paryżem północy" - jednak i dziś niektóre z naszych zabytkowych wnętrz przywodzą na myśl francuski szyk. Wnętrze gmachu Politechniki Warszawskiej oczarowało pochodzącego z Kopenhagi fotografa Hanniego Ghariba.

instapolska

Po więcej prac artysty zajrzyjcie na jego profil: justhanni

hanni

RadioZET.pl/AG

Zobacz także