Zamknij

Polski kandydat do Oscara 2020 - jaki film powalczy o statuetkę? [TYTUŁ]

Jolanta Waligóra
16.09.2019 15:32
Polski kandydat do Oscara 2020 - jaki film powalczy o statuetkę? [TYTUŁ]
fot. Youtube/KinoSwiatPL

Jaki jest polski kandydat do Oscara 2020? Informacje na ten temat niewątpliwie rokrocznie budzą największe zainteresowanie. Nic dziwnego, w końcu każdy chce dowiedzieć się jak najwięcej o polskim filmie, który powalczy o prestiżową statuetkę Akademii Filmowej. Sprawdzamy wszystko o polskim kandydacie do Oscara 2020 i przedstawiamy datę premiery filmu "Boże Ciało" i najważniejsze informacje.

Oscary 2020 - polski kandydat: "Boże Ciało". Kiedy premiera filmu, który powalczy o prestiżową statuetkę Akademii Filmowej? O czym opowiada? Kto zagra? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o polskim kandydacie do Oscara 2020.

Oscary 2020 - polski kandydat: jak film powalczy o statuetkę? [TYTUŁ]

Informacje na temat polskiego kandydata do Oscara 2020 i tytuł filmu, który powalczy o prestiżową statuetkę przyznawaną przez Akademię Filmową, poszukiwane są przez wiele osób. W piątek, 13 września br. Komisja Oscarowa pod przewodnictwem producentki Ewy Puszczyńskiej ogłosiła, że polskim kandydatem do Oscara 2020 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy zostało "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.

Ostatnią polską produkcją, która niestety bezskutecznie walczyła o nagrodę, była "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Jedynym polskim filmem, który zdobył cenną statuetkę Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny, jest "Ida" Pawła Pawlikowskiego.

Przypomnijmy, że długo wyczekiwana gala Oscarów 2020 odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Z kolei listę dziesięciu międzynarodowych produkcji, które powalczą o nominację Akademii Filmowej, poznamy w grudniu br.

Polski kandydat do Oscara 2020 - Boże Ciało: premiera, obsada, zwiastun

Premiera filmu "Boże Ciało", polskiego kandydata do Oscara 2020, zapowiedziana jest na 11 października br. To właśnie w piątek polska produkcja trafi do kin.

Boże Ciało - film: premiera, obsada, zwiastun. Kiedy w kinach i o czym będzie film Komasy?

W roli głównej możemy oglądać Bartosza Bielenia, który znany jest m.in. z takich filmów jak "Kler", "Disco Polo" czy "Na granicy". 27-letni aktor wcieli się w postać Daniela. Ponadto w obsadzie "Bożego Ciała" znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna (jako Kościelna), Eliza Rycembel (Marta), Tomasz Ziętek (Pinczer), Barbara Kurzaj (Wdowa), Leszek Lichota (Wójt), Zdzisław Wardejn (Proboszcz) czy Łukasz Simlat (Ksiądz Tomasz).  

Jak brzmi oficjalny opis filmu "Boże Ciało" dystrybutora kino: Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Zwiastun filmu "Boże Ciało" można znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/JW