Zamknij

Popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć - odpowiedź z "Milionerów" [26.10.2020]

26.10.2020 14:44
Popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć - odpowiedź z "Milionerów" [26.10.2020]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Wciąż popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć - takie pytanie za 500 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w poniedziałek, 26 października 2020. Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy, co to jest rusztowanie warszawskie.

Wciąż popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Rusztowanie warszawskie - co to jest i do czego służy? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co to jest rusztowanie warszawskie, uczestnikowi programu TVN przysporzyła niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - protezę zębową

B - budynek

C - bieliznę

D - pieczyste

Uczestnik "Milionerów" od razu przyznał, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią wydaje mu się wariant B, czyli budynek. Po chwili dodał jednak, że waha się także pomiędzy odpowiedzią A. Po krótkim namyśle gracz zdecydował się na wzięcie koła ratunkowego - pół na pół.

Popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć - odpowiedź z Milionerów 26.10.2020

Prawidłową odpowiedzią z "Milionerów", wciąż popularne rusztowanie warszawskie pomaga wykończyć, jest odpowiedź B, czyli budynek.

Rusztowanie warszawskie to rusztowanie budowane z identycznych ram-modułów spawanych ze stalowych rur. Moduł składa się z dwóch pionowych rur nośnych długości ok. 0,7 m każda, połączonych ze sobą dwiema półtorametrowymi cieńszymi rurami, które dodatkowo są ze sobą połączone dwoma krótkimi odcinkami cienkiej rury. Całość waży około 8-10 kg i może być bez wysiłku przenoszona i ustawiana przez pojedynczego człowieka. Ramy te są skonstruowane w ten sposób, że można je łączyć ze sobą bez użycia dodatkowych elementów, co umożliwia szybkie zbudowanie samodzielnie stojącego rusztowania kilkumetrowej wysokości. 

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl