Zamknij

Postanowienia noworoczne po angielsku. Jak to powiedzieć?

Redakcja
11.12.2017 13:06
Postanowienie noworoczne po angielsku - jak to powiedzieć?

Nowy Rok to czas noworocznych postanowień. Po angielsku także lubimy tworzyć dalekobieżne deklaracje, które mają przyczynić się do zmiany naszego życia na lepsze. Jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne po angielsku?

Wielu młodych ludzi ludzi tworzyć postanowienia noworoczne - kojarzą się one z nowym otwarciem i pomyślą przyszłością. Zebraliśmy najpopularniejsze postanowienia noworoczne po angielsku, które mogą pomóc przy wejściu w nowy rok z przytupem!

Postanowienia noworoczne po angielsku: jak to powiedzieć?

Postanowienia noworoczne w języku angielskim mogą przynieść niemało radości, a przy okazji poszerzą wiedzę na temat angielskich idiomów, które bardzo często występują w popularnych hasłach na nowy rok! Przygotowaliśmy 10 postanowień noworocznych po angielsku, które pozytywnie nastroją na nadchodzący, 2018 rok.

Pierwszym z anglojęzycznych postanowień jest szeroko znane "To start over". Polskie tłumaczenie tego postanowienia brzmi: zaczynać od nowa. Nowy rok to nowe cele i wyzwania. "Biała kartka" może nam pomóc sprostać wszystkim testom, jakie przygotowało dla nas życie.

Angielskie  "To change course" tłumaczone jest jako "zmiana kierunku". Anglicy wierzą, że warto czas zatrzymać się na moment i przedefiniować swoje priorytety. Przydatne wtedy staje się toangielskie postanowienie noworoczne, które stawia nas w zupełnie innej perspektywie, niż dotychczas.

Jeśli jesteśmy zmęczeni codziennością, marzymy tylko o "To blow away the cobwebs", czyli: by pozbyć się zmęczenia i zrelaksować się. To chwilowe marzenie może stać się także cenną dewizą na cały nadchodzący rok.

Noworoczne postanowienia mogą dotyczyć także naszego życia służbowego. Warto posłuchać głosu serca i "shake something up", czyli przebudować coś, pozmieniać.

Kolejne postanowienie noworoczne po angielsku jest dobrze znane także i w Polsce. Bardzo często mówimy, że kto nie ryzykuje, nie pije szampana - Anglicy określają to zwrotem "nothing ventured, nothing gained". Czasem warto w życiu zaryzykować, szczególnie na początku stycznia, by później mieć co świętować!

Nowy rok zwiastuje także falę zmian, czyli angielskie "winds of changes". Wiąże się to także bezpośrednio z "to go cold turkey", czyli zaprzestaniem jakieś złego nawyku. Może to być na przykład rzucenie palenia papierosów, lub rozpoczęcie zdrowej dla organizmu diety.

Wielu z nas decyduje się na przykład na bardzo długo odwlekają decyzję: "to make a clean break". Dotyczyć to może zakończenia związku lub innej, męczącej nas relacji.

Zdarza się, że osoby pragnące rozpocząć nowy etap w życiu mówią o tym - "to make a clean break" albo "to make a fresh start". Postanowienia noworoczne po angielsku przychodzą także i z takimi propozycjami dla najwytrwalszych i dla tych, którzy są pełni determinacji. 

Postanowienia noworoczne to bardzo praktyczny motor do zmian. Zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym. Warto jednak pamiętać, by nasz noworoczny zapał nie okazał się jedynie słomianym entuzjazmem, i przyniósł konkretne i realne zmiany.

RadioZet.pl/JH