Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pozytywna uwaga dla ucznia - co to, na czym polega akcja i o co w niej chodzi? [LISTA SZKÓŁ]

05.11.2019 14:23

"Pozytywna uwaga" to akcja, która powstała na Targówku, a obecnie przyłączyło się do niej kilkadziesiąt szkół w całej Polsce. Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag przez nauczycieli. Szczegółowe informacje na temat tego, o co chodzi w akcji i co to jest "pozytywna uwaga dla ucznia" oraz listę szkół, można znaleźć poniżej.

Pozytywna uwaga dla ucznia - co to, na czym polega akcja i o co w niej chodzi? [LISTA SZKÓŁ] fot. SHUTTERSTOCK

"Pozytywna uwaga" - co to i na czym polega akcja dla ucznia? O co w niej chodzi? Skąd wziął się pomysł i gdzie powstała inicjatywa? Które szkoły, biorą w niej udział? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o "pozytywnej uwadze dla ucznia".

Pozytywna uwaga - co to i na czym polega akcja dla ucznia?

"Pozytywna uwaga dla ucznia" to nowa akcja, która błyskawicznie zyskuje na popularności. Inicjatywa została zapoczątkowana na Targówku w Warszawie przez panią Annę Zapał, mamę 12-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka. Pomysł narodził się niedługo po pewnych zajęciach lekcyjnych, podczas których wychowawczyni poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Ku jej zaskoczeniu dostała same puste kartki. Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie.

Do pomysłu pani Anny szybko przekonali się inni rodzice, a także nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Później do akcji "pozytywna uwaga" zaczęły przyłączać się inne warszawskie szkoły, a obecnie udział w niej zadeklarowało kilkadziesiąt placówek w całej Polsce. 

O co chodzi w "pozytywnej uwadze dla ucznia"? To bardzo proste. Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag w dziennikach przez nauczycieli.

„Gabrysia błyskawicznie chłonie wiedzę”, „Konrad jest bardzo aktywny na lekcjach”, „Chciałabym pochwalić Helenkę” – tak zaczynają się pozytywne uwagi, które wpisują uczniom nauczyciele w całej Polsce.

Przede wszystkim chcemy zmienić myślenie o uwagach. Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie - informują organizatorzy.

Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków - czytamy na stronie internetowej akcji.

Pozytywna uwaga dla ucznia - LISTA SZKÓŁ

Lista szkół, które biorą udział w akcji "Pozytywna uwaga dla ucznia", opublikowana jest na stronie akcji pod tym LINKIEM. Można tam znaleźć informacje o wszystkich kilkudziesięciu placówkach, które biorą udział w tej wyjątkowej inicjatywie. Za pośrednictwem wyżej wymienionego linku można także zgłosić szkołę do akcji "Pozytywna uwaga".

RadioZET.pl/JW

Oceń