Zamknij

Premiery kinowe 2019. Jakie filmy warto obejrzeć w kinie w tym roku? [TYTUŁY]

Redakcja
02.01.2019 17:00
Premiery kinowe 2019. Jakie filmy warto obejrzeć w kinie w tym roku? [TYTUŁY]
fot. shutterstock.com

Oto premiery filmowe w 2019 roku. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych filmów, które w najbliższych miesiącach wchodzą do kin w Polsce. Są to m.in. "Pewnego razu w Hollywood" Quentina Tarantino, "Przemytnik" Clinta Eastwooda i "Dom, który zbudował Jack" Larsa Von Triera. Sprawdź jakie filmy warto obejrzeć.

W nowym, 2019 roku na ekrany wejdą m.in. nowe filmy Quentina Tarantina, Clinta Eastwooda, czy Larsa von Triera. Sprawdź, które produkcje zainteresują cię najbardziej.

Filmy 2019 - Władca Paryża 

W styczniu kinomani będą mogli obejrzeć kilka premier w gwiazdorskich obsadach. To m.in. Mój piękny syn z Timothee Chalametem i Stevem Carellem, dramat o relacji ojciec- syn. Film wejdzie do kin 4 stycznia, czyli tego samego dnia co Władca Paryża – wysokobudżetowy obraz opowiadający o Francji w czasach napoleońskich. 15 stycznia ukaże się za to nowe dzieło „reżysera wyklętego”, czyli Larsa Von Triera.

W 2019 roku premierę ma także Faworyta, film z udziałem Emmy Stone, Olivii Colman i Rachel Weisz. Opowiada on historię kobiet z XVIII-wiecznego angielskiego dworu. Film wejdzie do kin 8 lutego 2019 r.

Filmy 2019 - Przemytnik z Clintem Eastwoodem w roli głównej 

Z kolei w marcu odbędzie się premiera Przemytnika. To pierwszy od 7 lat film, w którym zagrał Clint Eastwood. Legendarny aktor jest także reżyserem obrazu. Film jest oparty na artykule z The New York Timesa, który opowiadał o weteranie II wojny światowej. Następnie, został on przemytnikiem w meksykańskim kartelu narkotykowym. Premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów 2019 roku już 15 marca.

Wielu kinomanów będzie ustawiało się w kolejkach przed kinami, gdy na ekrany wejdzie jeden z najbardziej wyczekiwanych obrazów 2019 roku - Hellboy. W obrazie, główny bohater uda się do Anglii, gdzie musi pokonać Nimue, żonę Merlina i Królową Krwi. Ich bitwa przyniesie jednak koniec świata. Film będzie miał premierę 12 kwietnia 2019 r.

Fani czekają też na premierę trzeciej części filmu z Keanu Reaves-em – John Wick. Obraz wchodzi do kin 17 maja 2019 r. Póki co, jego producenci nie zdradzili szczegółów ze scenariusza swojego dzieła.

Filmy 2019 - X-men Mroczna Phoenix i Król Lew

Sporo będzie się też działo na ekranie, gdy do kin wejdzie kontynuacja sławnej już części X-Men – Mroczna Phoenix. W rolę tytułowej bohaterki wcieli się Sophie Turner. Premiera filmu o superbohaterach jest zaplanowana na 7 czerwca 2019 r.

Także w czerwcu, ukaże się kontynuacja innej znanej serii – Men in Black. Tym razem, agentami będą kobiety. Premierę Man in Black wyznaczono na 14 czerwca 2019 r.

W lipcu na ekrany wejdzie prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany film 2019 roku – Król Lew w wersji „aktorskiej”. To nowa wersja klasycznej animacji Walta Disneya. Data premiery Króla Lwa to 19 lipca 2019 r.

Nową odsłonę znanego cyklu przygotowali też producenci Szybkich i Wściekłych. W kolejnym filmie z tej serii w rolach głównych wystąpią Shaw i Hobbs. Premiera Szybkich i Wściekłych2 sierpnia 2019 r.

Filmy 2019 - nowy film Quentina Tarantino

W sierpniu na ekrany wejdzie także film Quentina Tarantino, w którym znany reżyser opowiada historię Romana Polańskiego. Pewnego razu w Hollywood zobaczymy w kinach od 9 sierpnia 2019 r.

W 2019 roku premierę będzie miał również Downtown Abbey. To pełnometrażowa wersja serialu kostiumowego, który zgromadził wielu fanów. W filmie zagrają znane z „małego ekranu” Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith i Hugh Bonneville. Downtown Abbey wejdzie do kin 13 września 2019 r. 

Filmy 2019 - Joker 

Od października będzie za to można obejrzeć kolejną wersję kultowego komiksu DC o Jokerze. W tej roli wystąpi Joaquin Phoenix. Premiera filmu Joker – 4 października 2019 r. Później, bo 1 listopada ukaże się film z Tomem Hanksem - You Are My Friend. 

radiozet.pl/pz