Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Premiery kinowe 2019. Jakie filmy warto obejrzeć w kinie w tym roku? [TYTUŁY]

02.01.2019 17:00
xxx zet

Oto premiery filmowe w 2019 roku. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych filmów, które w najbliższych miesiącach wchodzą do kin w Polsce. Są to m.in. "Pewnego razu w Hollywood" Quentina Tarantino, "Przemytnik" Clinta Eastwooda i "Dom, który zbudował Jack" Larsa Von Triera. Sprawdź jakie filmy warto obejrzeć.

Premiery kinowe 2019. Jakie filmy warto obejrzeć w kinie w tym roku? [TYTUŁY] fot. shutterstock.com

W nowym, 2019 roku na ekrany wejdą m.in. nowe filmy Quentina Tarantina, Clinta Eastwooda, czy Larsa von Triera. Sprawdź, które produkcje zainteresują cię najbardziej.

Filmy 2019 - Władca Paryża 

W styczniu kinomani będą mogli obejrzeć kilka premier w gwiazdorskich obsadach. To m.in. Mój piękny syn z Timothee Chalametem i Stevem Carellem, dramat o relacji ojciec- syn. Film wejdzie do kin 4 stycznia, czyli tego samego dnia co Władca Paryża – wysokobudżetowy obraz opowiadający o Francji w czasach napoleońskich. 15 stycznia ukaże się za to nowe dzieło „reżysera wyklętego”, czyli Larsa Von Triera.

W 2019 roku premierę ma także Faworyta, film z udziałem Emmy Stone, Olivii Colman i Rachel Weisz. Opowiada on historię kobiet z XVIII-wiecznego angielskiego dworu. Film wejdzie do kin 8 lutego 2019 r.

Filmy 2019 - Przemytnik z Clintem Eastwoodem w roli głównej 

Z kolei w marcu odbędzie się premiera Przemytnika. To pierwszy od 7 lat film, w którym zagrał Clint Eastwood. Legendarny aktor jest także reżyserem obrazu. Film jest oparty na artykule z The New York Timesa, który opowiadał o weteranie II wojny światowej. Następnie, został on przemytnikiem w meksykańskim kartelu narkotykowym. Premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów 2019 roku już 15 marca.

Wielu kinomanów będzie ustawiało się w kolejkach przed kinami, gdy na ekrany wejdzie jeden z najbardziej wyczekiwanych obrazów 2019 roku - Hellboy. W obrazie, główny bohater uda się do Anglii, gdzie musi pokonać Nimue, żonę Merlina i Królową Krwi. Ich bitwa przyniesie jednak koniec świata. Film będzie miał premierę 12 kwietnia 2019 r.

Fani czekają też na premierę trzeciej części filmu z Keanu Reaves-em – John Wick. Obraz wchodzi do kin 17 maja 2019 r. Póki co, jego producenci nie zdradzili szczegółów ze scenariusza swojego dzieła.

Filmy 2019 - X-men Mroczna Phoenix i Król Lew

Sporo będzie się też działo na ekranie, gdy do kin wejdzie kontynuacja sławnej już części X-Men – Mroczna Phoenix. W rolę tytułowej bohaterki wcieli się Sophie Turner. Premiera filmu o superbohaterach jest zaplanowana na 7 czerwca 2019 r.

Także w czerwcu, ukaże się kontynuacja innej znanej serii – Men in Black. Tym razem, agentami będą kobiety. Premierę Man in Black wyznaczono na 14 czerwca 2019 r.

W lipcu na ekrany wejdzie prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany film 2019 roku – Król Lew w wersji „aktorskiej”. To nowa wersja klasycznej animacji Walta Disneya. Data premiery Króla Lwa to 19 lipca 2019 r.

Nową odsłonę znanego cyklu przygotowali też producenci Szybkich i Wściekłych. W kolejnym filmie z tej serii w rolach głównych wystąpią Shaw i Hobbs. Premiera Szybkich i Wściekłych2 sierpnia 2019 r.

Filmy 2019 - nowy film Quentina Tarantino

W sierpniu na ekrany wejdzie także film Quentina Tarantino, w którym znany reżyser opowiada historię Romana Polańskiego. Pewnego razu w Hollywood zobaczymy w kinach od 9 sierpnia 2019 r.

W 2019 roku premierę będzie miał również Downtown Abbey. To pełnometrażowa wersja serialu kostiumowego, który zgromadził wielu fanów. W filmie zagrają znane z „małego ekranu” Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith i Hugh Bonneville. Downtown Abbey wejdzie do kin 13 września 2019 r. 

Filmy 2019 - Joker 

Od października będzie za to można obejrzeć kolejną wersję kultowego komiksu DC o Jokerze. W tej roli wystąpi Joaquin Phoenix. Premiera filmu Joker – 4 października 2019 r. Później, bo 1 listopada ukaże się film z Tomem Hanksem - You Are My Friend. 

radiozet.pl/pz

Oceń