Zamknij

Premiery kinowe - grudzień 2017: na co iść do kina?

Redakcja
16.11.2017 10:59
Kinowe premiery grudzień 2017: na co iść do kina?
fot. www.pixabay.com/pl

Premiery kinowe - grudzień 2017: na co iść do kina w długie i ciemne wieczory? Miesiąc przyniesie wiele nowości!

Grudniowe premiery kinowe przyniosą zarówno wiele wyczekiwanych produkcji polskich, jak i zagranicznych. Warto więc już dzisiaj sprawdzić, na co wybrać się do kina w grudniu 2017.

Polskie premiery kinowe - grudzień 2017

Premiery kinowe polskich filmów 2017 to przede wszystkim "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej. W dramaciezobaczymy m.in. Martę Nieradkiewicz, czy Michała Żurawskiego. Jest to opowieść o kobiecie, która zachodzi w ciążę z kochankiem. Problemy zaczynają się w momencie, gdy jej mąż wraca z zagranicy i dowiaduje się o romansie. Film dostał nominację w konkursie Złoty Pazur - Konkurs Inne Spojrzenie. Polska premiera filmu odbędzie się 29 grudnia 2017.

Kolejną polską premierą na grudzień 2017 jest "Serce miłości" w reżyserii Łukasza Rondudy. Akcja filmu dzieje się na początku XX wieku. Bohaterami są dwaj artyści, którzy wymykają się poza jakiekolwiek ramy społeczeństwa. Jest to kinowe odbicie artystycznej relacji Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. Polska premiera obrazu zapowiedziana jest na 1 grudnia 2017.

Zagraniczne premiery kinowe - grudzień 2017

Zagraniczne premiery kinowe grudzień otwiera długo wyczekiwaną premierą "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi". Reżyserii tej części podjął się Rian Johnson. W roli kultowego Luke'a Skywalkera zobaczymy Marka Hamilla, a w rolę Leili znów wcieli się uwielbiana przez fanów Carrie Fisher. Polska premiera w kinach już 14 grudnia 2017.

Dla nieco młodszych widzów, ale nie tylko, wyczekiwaną premierą grudnia 2017 może być kontynuacja przygód niedźwiadka - "Paddington 2". Tym razem Paddington wpadnie w nie lada tarapaty i będzie próbował pomóc złym zbiorom wrócić na dobrą drogę. Jakie skutki przyniesie jego działanie będzie można zobaczyć na ekranach kin już 29 grudnia 2017.

Kinowe premiery na grudzień 2017 to nie tylko dramaty, ale także komedie i filmy familijne. Jeśli nadal zastanawiacie się, na co iść do kina, po tej liście na pewno znajdziecie coś dla siebie.

RadioZet.pl/filmweb.pl/JH