Zamknij

Prezent na Komunię 2018 dla chłopca - jaki prezent wybrać?

Redakcja
23.04.2018 13:18
Prezent na Komunię 2018 dla chłopca - jaki prezent wybrać?
fot. PIXABAY

Wybór prezentu na Komunię 2018 dla chłopca wbrew pozorom nie należy do prostych zadań. Chcielibyśmy w końcu, żeby nasz podarunek spodobał się dziecku, miał wartość sentymentalną i najlepiej, żeby zbyt nie nadwyrężał naszego budżetu. Jak to wszystko połączyć? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy najlepsze pomysły na prezent na Komunię 2018 dla chłopca.

Prezent na Komunię 2018 dla chłopca od chrzestnej i nie tylko. Nie masz pomysłu, co kupić dziecku? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent komunijny dla chłopca.

» Życzenia komunijne 2018: od chrzestnej, chrzestnego, rodziców - czego życzyć? «

» Komunie 2018: terminy. Kiedy Pierwsza Komunia Święta? «

Prezent na Komunię dla chłopca 2018 - czym się kierować przy wyborze?

Wielkimi krokami zbliża się termin Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się, jaki prezent na Komunię 2018 dla chłopca będzie najlepszy. Zależy nam w końcu, żeby nasz podarunek spodobał się dziecku, które po raz pierwszy przyjmie Eucharystię oraz miał wartość sentymentalną. Dodatkowo najlepiej, żeby też zbyt nie nadwyrężał naszego budżetu domowego. Tylko jak to wszystko pogodzić?

Przy wyborze prezentu na Komunię 2018 dla chłopca, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim warto odpowiednio wcześniej porozmawiać z bliską osobą trzecioklasisty, może to być jego rodzic, dziadek, babcia czy też bliska ciocia. Dzięki temu dowiemy się, co chłopiec lubi, jakie ma zainteresowania, czy na coś zbiera i co najważniejsze, co już posiada. Dzięki temu łatwiej nam będzie zakupić odpowiedni prezent. Dodatkowo warto określić swój budżet. Z założenia prezent na Komunię od chrzestnego powinien być droższy, jednak nie jest to żadna zasada, a wszystko zależy od poziomu zamożności chrzestnych oraz zwyczajów panujących w danej rodzinie. 

» Prezent na Komunię 2018 dla dziewczynki - jaki podarunek najlepszy? [GALERIA] «

Prezent na Komunię 2018 dla chłopca: od chrzestnej, do 200 zł - co kupić?

Kiedyś zakup prezentu komunijnego dla chłopca był zdecydowanie prostszy. Dziś wybór odpowiedniej rzeczy praktycznie graniczy z cudem. Jaki podarunek będzie zatem najlepszy? Poniżej znajdziecie nasze propozycje prezentów na Komunię 2018 dla chłopca od chrzestnej, do 200 zł i nie tylko.

1. Medalik lub krzyżyk na łańcuszku - to jeden z najpopularniejszych prezentów na Komunię, który chyba nigdy nie wyjdzie "z mody". Na taki podarunek decydują się zarówno chrzestni, dziadkowie, rodzice, jak i dalsza rodzina.

2. Książki o tematyce religijnej, Biblia - to bardzo dobry prezent na Komunię 2018 dla chłopca do 200 zł. Dobrym pomysłem byłby przykładowo zakup pamiątkowego wydania Biblii lub Dziejów Apostolskich. Zazwyczaj na przełomie kwietnia i maja w wielu księgarniach, z uwagi na okres Komunijny, pojawia się wiele podobnych książek.

3. Rower górski, hulajnoga - to kolejne, również popularne prezenty komunijne. W tym wypadku jednak trzeba przygotować się na większy wydatek.

4. Zegarek - może być zwykły lub z dodatkowymi funkcjami. Można także zainwestować w smartwatcha.

5. Vouchery - jeśli dobrze znamy zainteresowania chłopca, warto pomyśleć nad zakupem vouchera. Może to być zarówno bon na lot paralotnią, jak i przejażdżka szybkim samochodem. Jeśli nasz trzecioklasista lubi przykładowo pływać, można zastanowić się także nad kupnem karnetu na basen.

6. Pieniądze - to chyba najbardziej uniwersalny prezent komunijny. Wielu młodych chłopców zbiera pieniądze, czy to na nowy rower, rolki, czy też odlotową zabawkę. Podarowana przez nas gotówka przybliży go do celu.

7. Konsole do gier lub gry komputerowe - wielu chłopców w tym wieku uwielbia grać w różne gry. Dlatego konsole lub gry komputerowe będą dobrym prezentem na Komunię 2018 dla chłopca.

RadioZET.pl/JW