Zamknij

Dzięki tym wskazówkom egzamin ósmoklasisty stanie się łatwiejszy!

Redakcja
27.11.2018 11:27
Dzięki tym wskazówkom egzamin ósmoklasisty stanie się łatwiejszy!

Czasami strach przed nieznanym potrafi sparaliżować nawet najsilniejszych. W tym roku szkolnym przed nowym egzaminem zostali postawieni ósmoklasiści. Czy jest się czego obawiać? Niekoniecznie. Egzamin nie musi być trudny! Trzeba się jedynie do niego w odpowiedni sposób przygotować.

Powtarzanie materiału jest bardzo ważne

W idealnym położeniu są ci, którzy zaczęli powtarzać materiał już we wrześniu. Nie muszą się denerwować, bo spokojnie zdążą ze wszystkim. Wiadomo jednak, że większość uczniów zostawia naukę na ostatnią chwilę. Nic w tym dziwnego! Nie przejmuj się, jeśli dziecko nadal nie zabrało się za powtórki. Już za kilka dni ósmoklasiści podejdą do próbnego egzaminu z Operonem i zobaczą, jak wygląda taki test. To będzie próba przed egzaminem państwowym, do którego zdążą się jeszcze lepiej przygotować!

Jak się za to wszystko zabrać?

Ogrom materiału przytłacza? To normalne. Najlepiej zacząć od porządków na biurku i pozbycia się wszelkich rozpraszaczy. Jeśli Twoje dziecko oddało do szkoły podręczniki z lat ubiegłych, sięgnij np. po Niezbędnik z teorią TAK, ZDAM! z Operonu ZOBACZ, w którym znajduje się cała wiedza wymagana na egzaminie ‒ w pigułce. Dzięki zebraniu wszystkich informacji w jednym miejscu można podzielić materiał w taki sposób, aby zdążyć z powtórkami do kwietnia. Pamiętaj, że nauka jest dużym obciążeniem, tym bardziej dla młodego organizmu. Podczas nauki bez przerwy mózg zaczyna pracować na zwolnionych obrotach i zapamiętuje mniej. Dlatego łatwiej przyswajać małe porcje materiału, ucząc się regularnie.     

Zapisywanie, notowanie, oklejanie pokoju – to działa!

Wbrew pozorom to wcale nie jest strata czasu! Łatwiej zapamiętujemy to, co zanotowaliśmy! Na egzaminie szybciej przypomnimy sobie, że wzór, którego potrzebujemy do rozwiązania zadania, wisi nad biurkiem i został napisany zielonym flamastrem. Od tego już tylko mały krok do przypomnienia sobie całego wzoru.

Rozwiązywanie próbnych arkuszy jest bardzo ważne

Lepiej to przećwiczyć w domu niż w sali egzaminacyjnej, prawda? W kwietniu przesuwająca się wskazówka zegara okaże się mniej stresująca! Nie wiesz, skąd wziąć przykładowe zadania, testy i arkusze? Znajdziesz je np. w Repetytorium TAK, ZDAM! Egzamin ósmoklasisty ZOBACZ

Dodatkowo otrzymasz darmowy kod dostępu do materiałów na www.takzdam.pl.

Głowa do góry! Do kwietnia zostało jeszcze sporo czasu. Ułóż plan nauki i do dzieła!