Zamknij

Próbny egzamin ósmoklasisty WSiP 2020 - polski, matematyka: data i arkusze

Karolina Piotrowska
21.01.2020 14:10
Próbny egzamin ósmoklasisty WSiP 2020 - polski, matematyka: data i arkusze
fot. Shutterstock

Najbliższy próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z WSiP przeprowadzany będzie w wybranych szkołach w całej Polsce. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, m.in. daty testów i szczegóły dotyczące egzaminu.

Próbny egzamin ósmoklasisty WSiP 2020 - polski, matematyka: data i arkusze. Sprawdzamy najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców dotyczące najbliższego terminu próbnego egzaminu po ósmej klasie szkoły podstawowej, który przeprowadzany będzie z WSiP w 2020 roku.

Próbny egzamin ósmoklasisty WSiP 2020 - polski, matematyka: DATA, informacje

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej wydawnictwa, próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z WSiP z matematyki, języka polskiego i języka obcego pozwoli sprawdzić poziom wiedzy uczniów zdobytej w kolejnych latach edukacji w szkole podstawowej. Arkusze egzaminacyjne są dostosowane do nowej podstawy programowej oraz zgodne wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Rekomendowany przez wydawnictwo termin próbnego egzaminu ósmoklasisty 2020 z WSiP to 25-27 lutego 2020 roku. W pierwszym dniu (wtorek, 25 lutego) odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki, kolejnego dnia (środa, 26 lutego) z języka polskiego, a ostatniego, trzeciego dnia (czwartek, 27 lutego) z języka obcego.

Próbny egzamin ósmoklasisty WSiP 2020 - ARKUSZE: polski, matematyka

Bardzo prawdopodobne jest, że próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z WSiP i arkusze z języka polskiego, matematyki i inne zostaną udostępnione na stronie internetowej wydawnictwa. Wyniki omawiane będą przez nauczycieli na zajęciach, aby lepiej przygotować uczniów do prawdziwego egzaminu, który odbędzie się w połowie kwietnia.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Przypomnijmy, że na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2020 z WSiP, a także na głównym egzaminie w kwietniu uczeń nie może korzystać z kalkulatora ani z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Na ławce można mieć jedynie podstawowe przybory, czyli długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę (w przypadku egzaminu z matematyki).

RadioZET.pl/diagnozy.wsip.pl/KP