Zamknij

Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]

Karolina Piotrowska
27.06.2019 14:29
Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]
fot. screen / player.pl

Próby cenzurowania treści w sieci skutkują błyskawicznym rozpowszechnieniem. Takie zjawisko nazywamy efektem... - tak brzmiało pytanie w Milionerach za 75 tysięcy złotych w jednym z odcinków. W poniższym artykule znajdziecie informacje o tym, która odpowiedź na to pytanie z "Milionerów" jest poprawna oraz czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć i przejść dalej.

Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Wśród odpowiedzi na pytanie w "Milionerach", "próby cenzurowania treści w sieci skutkują błyskawicznym rozpowszechnieniem. Takie zjawisko nazywamy efektem...", pojawiły się nazwiska różnych zagranicznych gwiazd. Uczestnik miał do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Streisand 

B. Streep 

C. Jolie 

D. Pitta

Uczestnik programu postanowił skorzystać z koła ratunkowego - Telefon do przyjaciela. Niestety, ten nie potrafił mu pomóc. Ostatecznie mężczyzna zaznaczył odpowiedź D. Pitta, choć jak sam przyznał, był to czysty strzał. Czy jest to poprawna odpowiedź?

MILIONERZY - Próby cenzurowania treści w sieci skutkują błyskawicznym rozpowszechnieniem. Takie zjawisko nazywamy efektem... [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt?", to A. Streisand. Uczestnik zakończył grę i wygrał gwarantowaną nagrodę 40 tysięcy złotych. 

Efekt Streisand to rodzaj internetowego zjawiska, w którym na skutek prób cenzurowania lub usuwania pewnych informacji (plików, zdjęć czy nawet całych stron internetowych) dochodzi w krótkim czasie do rozpowszechnienia ich wśród jak najszerszej grupy odbiorców.

Nazwa tego zjawiska wiąże się ze sprawą z 2003, kiedy Barbra Streisand pozwała o naruszenie prywatności fotografa Kennetha Adelmana za umieszczenie zdjęcia lotniczego jej domu w publicznie wystawionej kolekcji, za co zażądała 50 milionów dolarów odszkodowania. Kolekcję Adelmana stanowiło 12 tysięcy zdjęć wybrzeża Kalifornii, które miały dokumentować jego postępującą erozję.

Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... - czyj utwór tak streścił S. Barańczak? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP