Zamknij

Proceder - kiedy premiera i kto zagra w filmie o Chadzie? [OBSADA, ZWIASTUN]

Jolanta Waligóra
15.11.2019 15:51
Proceder - kiedy premiera i kto zagra w filmie o Chadzie? [OBSADA]
fot. Instagram.com/tomaszchada

"Proceder" to film o Chadzie, którego premiera zapowiedziana jest na drugą połowę 2019 roku. Produkcja opowiadać będzie o zmarłym przed rokiem raperze Tomaszu Chadzie. W roli głównej zobaczymy Piotra Witkowskiego znanego m.in. z "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Szczegółowe informacje o dacie premiery filmu "Proceder", obsadzie, zwiastunie i nie tylko, można znaleźć poniżej.

"Proceder" - kiedy premiera filmu o Chadzie? Kto znalazł się w obsadzie? O czym dokładnie będzie opowiadała produkcja? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę premiery filmu "Proceder" oraz obsadę. 

Proceder - kiedy premiera filmu o Chadzie? [DATA]

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zastanawiają się, kiedy film "Proceder" trafi do kin - pojawiła się oficjalna informacja na ten temat. Premiera "Procederu" zapowiedziana jest na drugą połowę 2019 roku. Film będzie można oglądać dokładnie od 15 listopada 2019.

Film "Proceder" opowiadać będzie o zmarłym przed roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku polskim raperze Tomaszu Chadzie. Oficjalną przyczyną śmierci muzyka było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności jego śmierci wciąż budzą wiele wątpliwości.

Świat muzyki żegna rapera Tomasza Chadę. Reakcje polskich artystów 

Chada rapem interesował się już jako nastolatek. Mając 17 lat nagrał debiutancki utwór „W-WA miasto stołeczne", a rok później pojawił się na płycie grupy Molesta Ewenement. Od tamtej pory wydał sześć studyjnych albumów. Ostatni - zatytułowany "Recydywista" - ukazał się 1 grudnia 2017 roku. Teksty pisane przez Chadę opisują trudne życie na marginesie społecznym, kłopoty z prawem i próbie przetrwania w codzienności. W swoich utworach powołuje się na wątki autobiograficzne. "Kolekcjoner zarzutów" czy "Recydywista" to utwory, w których opowiada o sobie, o swoim konflikcie z prawem - i nie tylko. 

Tomasz Chada: kim był i co wiemy o zmarłym raperze?

Film Proceder - obsada. Kto zagra w filmie o Chadzie? [ZWIASTUN]

W roli głównej zobaczymy Piotra Witkowskiego, znanego m.in. z takich filmów i seriali jak "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Supermarket" czy "Ślad". Aktor wcieli się w rolę zmarłego rapera. Ponadto w obsadzie filmu "Proceder" m.in. Małgorzata Kożuchowska (jako "Łysa"), Jan Frycz (Ojciec Moniki), Agnieszka Więdłocha (Monika), Ewa Ziętek (Matka Chady), Antoni Pawlicki ("Kroku"), Marcin Gutkowski ("Pablo") czy Anna Matysiak (Julia). Wiadomo, że w filmie zagrają także przedstawiciele polskiego hip-hopu, tj. Vienio, Zbuku, Bajorson i Kali. W filmie "Proceder" - jak zapowiedział szef Step Records - usłyszymy niepublikowane wcześniej utwory Tomasza Chady.

Funkcję reżysera objął Michał Węgrzyn znany m.in. z takich produkcji jak "Wybraniec" oraz "Wściekłość".

Zwiastun "Procedera" można znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/JW