Zamknij

Progi punktowe na studia 2018: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?

Redakcja
03.07.2018 12:15
Progi punktowe na studia 2018: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?
fot. Wikimedia Commons

Progi punktowe na studia 2018 to główny temat rozmów wśród tegorocznych maturzystów. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na daną uczelnię? Zebraliśmy progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski, Politechnikę oraz Uniwersytet Jagielloński z ubiegłego roku. Sprawdź, czy masz szansę, żeby się dostać!

Progi punktowe w każdym roku są inne. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na studia? Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie: "Czy uda mi się dostać na studia?". Najczęściej w takiej chwili zaczynają oni przeszukiwać internet w celu sprawdzenia progu przyjęć na wybranej uczelni, czyli wyniku kwalifikacyjnego ostatniej osoby, która dostała się na dany kierunek.

Progi przyjęć na studia 2018 - UW i UJ

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły pierwsze miejsca w Rankingu Uczelni Akademickich 2018 według magazynu Perspektywy. To właśnie na tych uczelniach toczy się największa walka o miejsce na kierunkach studiów. Najbardziej popularne są psychologia, biotechnologia, a na UW także prawo, finanse i rachunkowość. W związku z wysoką pozycją zajmowaną przez uczelnie w rankingu, wielu maturzystów zastanawia się, jakie są progi punktowe 2018 na UW i UJ. Poniżej znajdziecie progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski i Jagielloński z ubiegłego roku.

» Wynik centylowy na maturze - co to jest?

Progi punktowe 2018 na Uniwersytet Warszawski

Progi punktowe 2018 na UW nie zostały jeszcze udostępnione. Warto jednak sprawdzić, jak przedstawiały się progi przyjęć na studia w ubiegłym roku akademickim. Poniżej zamieszczamy galerię, gdzie znajdziecie dokładne kierunki studiów wraz z punktacją.

Przypominamy, że terminy rejestracji na studia zazwyczaj rozpoczynają się w połowie maja i kończą w lipcu. Informację na temat tego, do kiedy trwa rekrutacja na studia 2018/19 można znaleźć na stronie internetowej wybranej uczelni. Więcej na ten temat znajdziecie w linku poniżej.

» Rekrutacja na studia 2018 - do kiedy trwa i jakie papiery złożyć? [ZASADY] «

Próg przyjęć 2018 na Uniwersytet Jagielloński

Progi punktowe na UJ z ubiegłych lat zamieszczamy w tabelce poniżej. Jest to wykres z minimalnymi wynikami, które w ubiegłych latach pozwoliły dostać się na wybrane kierunki.

uj

Między progami punktowymi w różnych latach mogą być czasem naprawdę duże różnice. Warto patrzeć na nie w celach orientacyjnych i tylko szacunkowo ocenić swoje szanse na dostanie się.

Progi punktowe na studia 2018 - Politechnika Warszawska

W czołówce Rankingu Uczelni Akademickich według magazynu Perspektywy znalazła się także Politechnika Warszawska. Progi punktowe 2018 nie są jeszcze znane, jednak już teraz można sprawdzić, jak przedstawiały się progi przyjęć w ubiegłych latach. 

pw

Więcej informacji na temat progów punktowych na PW na innych kierunkach znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej uczelni: pw.edu.pl.

RadioZET.pl/KP