Progi punktowe na studia 2018: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?

03.07.2018 12:15

Progi punktowe na studia 2018 to główny temat rozmów wśród tegorocznych maturzystów. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na daną uczelnię? Zebraliśmy progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski, Politechnikę oraz Uniwersytet Jagielloński z ubiegłego roku. Sprawdź, czy masz szansę, żeby się dostać!

Progi punktowe na studia 2018: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW? fot. Wikimedia Commons

Progi punktowe w każdym roku są inne. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na studia? Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie: "Czy uda mi się dostać na studia?". Najczęściej w takiej chwili zaczynają oni przeszukiwać internet w celu sprawdzenia progu przyjęć na wybranej uczelni, czyli wyniku kwalifikacyjnego ostatniej osoby, która dostała się na dany kierunek.

Progi przyjęć na studia 2018 - UW i UJ

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły pierwsze miejsca w Rankingu Uczelni Akademickich 2018 według magazynu Perspektywy. To właśnie na tych uczelniach toczy się największa walka o miejsce na kierunkach studiów. Najbardziej popularne są psychologia, biotechnologia, a na UW także prawo, finanse i rachunkowość. W związku z wysoką pozycją zajmowaną przez uczelnie w rankingu, wielu maturzystów zastanawia się, jakie są progi punktowe 2018 na UW i UJ. Poniżej znajdziecie progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski i Jagielloński z ubiegłego roku.

» Wynik centylowy na maturze - co to jest?

Progi punktowe 2018 na Uniwersytet Warszawski

Progi punktowe 2018 na UW nie zostały jeszcze udostępnione. Warto jednak sprawdzić, jak przedstawiały się progi przyjęć na studia w ubiegłym roku akademickim. Poniżej zamieszczamy galerię, gdzie znajdziecie dokładne kierunki studiów wraz z punktacją.

Przypominamy, że terminy rejestracji na studia zazwyczaj rozpoczynają się w połowie maja i kończą w lipcu. Informację na temat tego, do kiedy trwa rekrutacja na studia 2018/19 można znaleźć na stronie internetowej wybranej uczelni. Więcej na ten temat znajdziecie w linku poniżej.

» Rekrutacja na studia 2018 - do kiedy trwa i jakie papiery złożyć? [ZASADY] «

Próg przyjęć 2018 na Uniwersytet Jagielloński

Progi punktowe na UJ z ubiegłych lat zamieszczamy w tabelce poniżej. Jest to wykres z minimalnymi wynikami, które w ubiegłych latach pozwoliły dostać się na wybrane kierunki.

uj

Między progami punktowymi w różnych latach mogą być czasem naprawdę duże różnice. Warto patrzeć na nie w celach orientacyjnych i tylko szacunkowo ocenić swoje szanse na dostanie się.

Progi punktowe na studia 2018 - Politechnika Warszawska

W czołówce Rankingu Uczelni Akademickich według magazynu Perspektywy znalazła się także Politechnika Warszawska. Progi punktowe 2018 nie są jeszcze znane, jednak już teraz można sprawdzić, jak przedstawiały się progi przyjęć w ubiegłych latach. 

pw

Więcej informacji na temat progów punktowych na PW na innych kierunkach znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej uczelni: pw.edu.pl.

RadioZET.pl/KP

Oceń