Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Progi punktowe na studia 2019: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?

04.07.2019 11:00

Progi punktowe na studia 2019 już przed końcem matur interesowały licealistów, którzy w tym roku kończą szkoły. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na daną uczelnię? Zebraliśmy progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski, Politechnikę oraz Uniwersytet Jagielloński z tego roku i ubiegłych lat. Sprawdź, czy masz szansę, żeby się dostać na wybrany przez siebie kierunek. 

Progi punktowe na studia 2018: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW? fot. pixabay.com

Progi punktowe zmieniają się co roku. Z tego powodu uczniowie muszą sprawdzać jakie wyniki matury zagwarantują im przyjęcie na studia. Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie czy uda im się dostać na studia. Sprawdzamy jaki wynik trzeba osiągnąć by dostać się na UJ, UW, a także Politechnikę Warszawską. 

Rekrutacja do liceum 2019 - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

Progi przyjęć na studia 2019 - UW i UJ

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński to liderzy Rankingu Uczelni Akademickich 2019 według magazynu Perspektywy. W związku z tym, na uczelniach toczy się największa walka o miejsce na większości kierunków studiów. Najbardziej popularne są psychologia, biotechnologia, a na UW także prawo, finanse i rachunkowość. W związku z wysoką pozycją zajmowaną przez uczelnie w rankingu, wielu maturzystów zastanawia się, jakie są progi punktowe 2019 na UW i UJ. Progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski i Jagielloński znajdziecie w tym artykule.

Rekrutacja do liceum 2019 - PUNKTY: jak obliczyć punkty do liceum? [ZASADY]

Progi punktowe 2019 na Uniwersytet Warszawski

Progi punktowe 2019 na UW zostały już udostępnione. Oficjalna strona uczelni podała dokładną wysokość wyników maturalnych, którą trzeba było osiągnąć w poprzednim roku, by dostać się na wybrany przez nas kierunek. 

Progi punktowe 2019 na UW znajdziecie TUTAJ - LINK.

Przypominamy, że terminy rejestracji na studia rozpoczynają się w połowie maja i kończą w lipcu. Informację na temat tego, do kiedy trwa rekrutacja na studia 2019/20 można znaleźć na stronie internetowej wybranej uczelni. Więcej na ten temat znajdziecie w linku poniżej. 

Rekrutacja na studia 2019 - TERMINY: od kiedy trwa, jak przebiega i jakie papiery złożyć?

Próg przyjęć 2019 na Uniwersytet Jagielloński

Progi punktowe na UJ w 2019 roku można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej uczelni. By jednak poznać progi ustalone przez uczelnię, należy wcześniej zarejestrować się na specjalnej platformie. Link do strony UJ podajemy TUTAJ. 

Progi punktowe na studia 2019 - Politechnika Warszawska

W czołówce Rankingu Uczelni Akademickich według magazynu Perspektywy znalazła się także Politechnika Warszawska. W przypadku PW, możemy sprawdzić jedynie progi punktowe, które obowiązywały w zeszłych latach. Są one dostępne pod TYM LINKIEM - PROGI PUNKTOWE POLITECHNIKA WARSZAWSKA. 

Rekrutacja na studia 2019 - TERMINY: od kiedy trwa, jak przebiega i jakie papiery złożyć?

RadioZET.pl/PZ

Oceń