Zamknij

Progi punktowe na studia 2020: ile trzeba mieć punktów na UW, UJ, PW?

11.08.2020 14:20
Progi punktowe na studia 2020: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?
fot. pixabay.com

Progi punktowe na studia 2020 już przed końcem matur interesowały licealistów, którzy w tym roku kończą szkoły. Jakie wyniki matury gwarantują przyjęcie na daną uczelnię? Zebraliśmy progi przyjęć na Uniwersytet Warszawski, Politechnikę oraz Uniwersytet Jagielloński z tego roku i ubiegłych lat. Sprawdź, czy masz szansę, żeby się dostać na wybrany przez siebie kierunek. 

Progi punktowe zmieniają się co roku. Z tego powodu uczniowie muszą sprawdzać jakie wyniki matury zagwarantują im przyjęcie na studia. Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie czy uda im się dostać na studia. Sprawdzamy jaki wynik trzeba osiągnąć by dostać się na UJ, UW, a także Politechnikę Warszawską. 

Rekrutacja do liceum 2020/21 - TERMINY. Kiedy składać papiery do szkół ponadpodstawowych? [HARMONOGRAM]

Progi przyjęć na studia 2020 - UW i UJ

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński to liderzy Rankingu Uczelni Akademickich 2020 według magazynu Perspektywy. W związku z tym, na uczelniach toczy się największa walka o miejsce na większości kierunków studiów. Najbardziej popularne są psychologia, biotechnologia, a na UW także prawo, finanse i rachunkowość. W związku z wysoką pozycją zajmowaną przez uczelnie w rankingu, wielu maturzystów zastanawia się, jakie są progi punktowe 2020 na UW i UJ

Rekrutacja do liceum 2020 - PUNKTY: jak obliczyć punkty do liceum? [KALKULATOR PUNKTÓW]

Progi punktowe 2020 na Uniwersytecie Warszawskim

Progi punktowe 2020 na UW zostały już udostępnione. Oficjalna strona uczelni podała dokładną wysokość wyników maturalnych, którą trzeba było osiągnąć w poprzednim roku, by dostać się na wybrany przez nas kierunek. 

Progi punktowe 2019/2020 na UW znajdziecie TUTAJ - LINK.

Próg przyjęć 2020 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Progi punktowe na UJ w 2020 roku można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej uczelni. By jednak poznać progi ustalone przez uczelnię, należy wcześniej zarejestrować się na specjalnej platformie. Link do strony UJ podajemy TUTAJ. 

Progi punktowe na studia 2020 - Politechnika Warszawska

W czołówce Rankingu Uczelni Akademickich według magazynu Perspektywy znalazła się także Politechnika Warszawska. W przypadku PW, możemy sprawdzić jedynie progi punktowe, które obowiązywały w zeszłych latach. Są one dostępne pod TYM LINKIEM - PROGI PUNKTOWE POLITECHNIKA WARSZAWSKA. 

RadioZET.pl/PZ