Zamknij

Propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP... - Milionerzy

Jolanta Waligóra
24.02.2020 12:52
Propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP... - Milionerzy
fot. VIPHOTO/East News

Propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP i człowieczka z tabliczką z napisem "AK". Kto to jest ten drugi? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszał jeden z uczestników programu. Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w poniedziałek, 24 lutego 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy odpowiedź na pytanie, propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP...

Propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP i człowieczka z tabliczką z napisem "AK". Kto to jest ten drugi? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant i wygrał 5 tysięcy złotych.

Propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP... - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP i człowieczka z tabliczką z napisem "AK". Kto to jest ten drugi, wcale nie była oczywista dla gracza. Tradycyjnie uczestnik programu TVN do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - zafajdany knypek odwetu

B - zasmarkany konus opozycji

C - zakichany pokurcz zdrady

D - zapluty karzeł reakcji

Uczestnik teleturnieju od razu przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa, choć intuicja podpowiadała mu wariant A. W związku z tym gracz zdecydował się skorzystać z pierwszego z trzech kół ratunkowych - telefon do przyjaciela. Niestety osoba po drugiej stronie telefonu nie zdążyła udzielić odpowiedzi. Uczestnik "Milionerów" zdecydował się zatem na skorzystanie z kolejnego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały C oraz D. Ostatecznie gracz wybrał wariant D.

Milionerzy - propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP i człowieczka... [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", propagandowy plakat z 1945 przedstawia nacierającego żołnierza LWP i człowieczka z tabliczką z napisem "AK". Kto to jest ten drugi, jest odpowiedź D, czyli zapluty karzeł reakcji. Garcz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 5 tysięcy złotych i pozostał w dalszej grze o milion.

Pozycję lordosis przyjmuje - odpowiedź i pytanie za 10 000 zł [MILIONERZY]

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Zagłosuj

Znałeś/aś prawidłową odpowiedź na to pytanie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW