Zamknij

Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych

Karolina Piotrowska
02.04.2020 15:29
Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA/East News

Proteiny to inna nazwa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 2 tysiące złotych.

Proteiny to inna nazwa...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 2 tysiące złotych.

Pierwszym dniem XXI wieku był... - odpowiedź z Milionerów i pytanie za 250 tysięcy

Proteiny to inna nazwa...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie w "Milionerach""proteiny to inna nazwa...?" nasunęła się uczestniczce programu praktycznie od razu. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. witamin

B. węglowodanów

C. tłuszczów

D. białek

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe, jednak przy tym pytaniu nie chciała z nich jeszcze korzystać. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi wybrała odpowiedź A., witamin.

Co jest znakiem rozpoznawczym wyznawców kabały? - pytanie z Milionerów

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Proteiny to inna nazwa...?

Liczba głosów:

Które z tych państw ma powierzchnię najbardziej zbliżoną do Polski? [MILIONERZY]

MILIONERZY - proteiny to inna nazwa...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""proteiny to inna nazwa...?", to D., białek. Uczestniczka wygrała gwarantowany 1 tysiąc złotych.

Białka, inaczej proteiny to wielkocząsteczkowe biopolimery zbudowane z reszt aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi.  Głównymi pierwiastkami wchodzącymi w skład białek są C, O, H, N, S, także P oraz niekiedy kationy metali Mn2+, Zn2+, Mg2+, Fe2+, Cu2+, Co2+ i inne.

Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP