Zamknij

Protest taksówkarzy Warszawa 8 kwietnia 2019. Dlaczego taksówkarze strajkują? [TRASA, POSTULATY, UTRUDNIENIA]

Paweł Żurek
08.04.2019 09:00
Protest taksówkarzy w Warszawie 2019: kiedy się odbędzie? Dlaczego taksówkarze strajkują?
fot. EAST NEWS/JAN ZDZARSKI

Protest taksówkarzy w Warszawie już niebawem. W kwietniu 2019 roku przewoźnicy ogłosili, że będą strajkować przeciwko zmianom w ustawie o transporcie drogowym. Ogłosili także termin protestu - protest taksówkarzy odbędzie się 8 kwietnia 2019 roku w Warszawie.  Sprawdzamy gdzie i kiedy odbędzie się strajk, jakie są postulaty taksówkarzy, a także czy można spodziewać się utrudnień. Do kiedy potrwa protest taksówkarzy? Na te pytania odpowiadamy w artykule. 

Gdzie odbędzie się protest taksówkarzy? Protest taksówkarzy  Warszawa 08.04.2019. Gdzie i kiedy odbędzie się protest taksówkarzy? Dlaczego taksówkarze strajkują? Podajemy informacje o zbliżającym się strajku taksówkarzy w Warszawie. Zobaczcie co trzeba o nim wiedzieć.

>>  Taksówkarze znów mogą sparaliżować polskie ulice. To będzie największy strajk w historii

Protest taksówkarzy 8 kwietnia 2019 roku. Gdzie się odbędzie? 

Protest taksówkarzy odbędzie się 8.04.2019 w Warszawie. 

Protest rozpocznie się o 10.00 przed kancelarią  premiera Mateusza Morawieckiego przy Al. Ujazdowskich, skąd taksówkarze przejdą pod Ministerstwo Sprawiedliwości. Dalej, mają przemieścić się pod pl. Trzech Krzyży przed Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, skąd wrócą pod kancelarię. Koniec strajku zapowiedziano na godz. 17.

Taksówkarze protestowali ostatnio w listopadzie ubiegłego roku i marcu 2019 roku.

>>  Rząd zmienia przepisy. Początek problemów Ubera?

Zagłosuj

Popierasz strajkujących taksówkarzy?

Liczba głosów:

Dlaczego taksówkarze protestują? Do kiedy potrwa protest?

Taksówkarze zdecydowali o rozpoczęciu protestu 8 kwietnia 2019 roku bo, jak twierdzą, ustawa o transporcie drogowym została zmieniona na ich niekorzyść. Dodatkowo, oczekują, że rząd zajmie się tzw. nielegalnymi przewoźnikami, którymi według taksówkarzy są m.in. Taxify czy Uber.  Protest taksówkarzy potrwa od godz. 10 do 17 8 kwietnia 2019 roku. 

>>  Nowe znaki drogowe na polskich drogach. Co oznaczają? [FOTO]

Protest taksówkarzy: Warszawa [POSTULATY]

Taksówkarze zaprezentowali już postulaty, które miałby spełnić rząd, by protesty w Warszawie już się nie powtarzały. Sprawdźcie czego domagają się przewoźnicy:

Taksówkarska "Solidarność" wysunęła trzy postulaty:

1. Egzekucja obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby.

2. Zaprzestania prac nad obecnie procedowaną ustawą, która w ocenie naszego środowiska zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób.

3. Uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcy taksówkarza.

Gdzie będą utrudnienia? Protest taksówkarzy 2019

Protest taksówkarzy odbędzie się 8 kwietnia w Warszawie. Władze stolicy poinformowały już o tym, że w centrum miasta szykują się utrudnienia.

Dokładne informacje dotyczące utrudnień podczas protestu taksówkarzy możemy znaleźć na stronie warszawskiego ZTM-u: LINK.  

>>  To koniec Ubera w Polsce? Rząd chce blokować aplikacje mobilne

RadioZET.pl/PZ