Zamknij

Przelew Sorbnet - co to jest i jaki jest czas realizacji operacji? [GODZINY]

16.10.2020 16:48
Przelew Sorbnet - co to jest i ile idzie przelew do odbiorcy? [GODZINY, CZAS REALIZACJI]
fot. Shutterstock

Co jest przelew Sorbnet, jaki jest czas realizacji i ile kosztuje oraz na jakich zasadach to działa? Sprawdzamy szczegóły dla klientów banków i wyjaśniamy, co to jest Sorbnet i na czym polegają takie przelewy.

Sorbnet - PRZELEW: co to jest, ile idzie i w których bankach można skorzystać z usługi? Sprawdzamy szczegóły przelewów Sorbnet, co to jest, jaki jest czas realizacji, godziny i koszt.

Przelew Sepa - co to jest, ile idzie i w których bankach można skorzystać z usługi? [KOSZTY, CZAS]

Przelew Sorbnet - co to jest i w których bankach można skorzystać z usługi?

System SORBNET (System Obsługi Rachunków Bankowych) to stworzona i prowadzona przez NBP platforma elektroniczna, na której dokonywane są rozrachunki międzybankowe w czasie rzeczywistym, w złotych.

Na stronie Narodowego Banku Polskiego czytamy:

Funkcjonowanie tego systemu zapewnia szybkie i bezpieczne rozliczenia między bankami (oraz między bankami a NBP), co jest ważne dla utrzymywania płynności rynku międzybankowego i bezpieczeństwa polskiego systemu finansowego. Dzięki stworzeniu nowoczesnych systemów rozliczeń, pieniądze klientów banków w Polsce są transferowane szybciej niż ma to miejsce w wielu innych krajach.

Numer IBAN: co to jest i jak go znaleźć w swoim banku? PKO, MBANK, BZWBK

Ile idzie przelew Sorbnet w różnych bankach? [CZAS REALIZACJI, KOSZT] 

Koszt przelewu SORBNET zależy od banku, z którego zlecany jest przelew oraz wysokości przelewu, jednak najczęściej jest to kwota od 10 do 50 złotych. Najczęściej pieniądze trafiają do adresata w ciągu 1 godziny, jednak również zależy to od wybranego banku oraz od kwoty przelewu. Jeśli przelew zostanie zlecony po godzinie 14.00-15.00 (w zależności od banku), to odbiorca otrzyma go w następnym dniu roboczym od zlecenia operacji. Niektóre banki w przypadku dużych sum wymagają potwierdzenia przelewu przez telefon. Więcej informacji na ten temat można znaleźć m.in. w oddziałach lub na stronach internetowych banków.

Przelew SORBNET można zlecić w wielu bankach, są to m.in. Alior Bank, Getin Bank, ING Bank Śląski, PKO BP, mBank i inne. Warto wiedzieć, że wszystkie płatności powyżej kwoty 1 miliona złotych według obowiązującego prawa muszą być realizowane właśnie poprzez system SORBNET.

Kiedy przelew i o której? Godziny przelewów PKO BP, mBank, ING, BZ WBK i ich księgowanie na koncie

RadioZET.pl/nbp.pl