Zamknij

Przepowiednie Nastradamusa 2018: przerażające przepowiednie wizjonera

Redakcja
02.01.2018 09:50
Przepowiednie Nastradamusa 2018: przerażające przepowiednie wizjonera
fot. Pikio.pl

Przepowiednie Nostradamusa na rok 2018 mogą jednocześnie przerażać, jak i zaskakiwać. Klęski naturalne? III wojna światowa? Ich prawdziwość wciąż jest szeroko dyskutowana, jednak istnieje szerokie grono zwolenników teorii tego francuskiego lekarza. Co przyniesie rok 2018 według Nostradamusa?

Nostradamus był astrologiem i wizjonerem żyjącym w XVII wieku, którego przepowiednie budzą grozę po dziś dzień. Czy jednak są prawdziwe?

Przepowiednie Nastradamusa: co przyniesie 2018 rok?

Najważniejsze przepowiednie Nostradamusa na rok 2018 dotyczą losów ludzkości i tego, jakie wydarzenia rzekomo będą miały miejsce na świecie. Przepowiednie francuskiego wizjonera są o tyle przerażające, że dotyczą także wydarzeń, które miały już miejsce. Nostradamus przewidział zamachy na wieże World Trade Center, a także wygraną Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich.

Do najważniejszych z przepowiedni Nostradamusa na rok 2018 należy wizja wybuchu III wojny światowej. Wydarzenie to miała poprzedzić śmierć Mabusa, czyli tak zwanego poprzednika Antychrysta. Wielu podejrzewa, że może to być Barack Obama albo sam Władimir Putin. Nie jest jednak jasne, kto jest Mabusem. Może to być także Musaba al-Zarqawi, czyli przywódca Al-Ka'idy w Iraku.

Kolejną przepowiednią Nostradamusa jest erupcja wulkanu Wezuwiusz we Włoszech. Ma ona spowodować trzęsienie ziemi i pochłonąć 6000-16000 ofiar. Prawdopodobne jest także nadejście wielkiego kryzysu gospodarczego, spowodowanego III wojną światową i licznymi katastrofami naturalnymi. Również widmo globalnego ocieplenia jawi się na bliskim horyzoncie, głównie ze względu na masowe wycinki drzew i coraz to rosnąca temperaturę.

Końcową przepowiednią może być koniec podatków na Zachodzie - ma upaść idea podatku dochodowego, którego obniżenie obiecywał sam prezydent Trump.

Co ciekawe, już w roku 1538 Nostradamus oskarżany był o herezję. W pismach francuskiego wizjonera brakuje konkretnych dat, co daje szerokie pole do różnorodnych interpretacji. Wiele interpretacji pozostaje mętnych, co sprawia, że wpasowują się w potrzebne wyjaśnienie zagadnienia.

RadioZet.pl/astroweb.pl/JH