Zamknij

Quebonafide - wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, piosenki. Kim jest raper?

Jolanta Waligóra
03.04.2020 10:17
Quebonafide - wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, piosenki. Kim jest raper?
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EASTNEWS

Quebonafide, a tak naprawdę Kuba Grabowski, to polski raper, który ostatnio wraz z wydaniem nowego krążka i powrotem do dawnego wizerunku znalazł się na tapecie mediów. Artysta 3 kwietnia wystąpił w nowym programie "250 m Kuby Wojewódzkiego". Szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Quebonafide, jego wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram itd., można znaleźć poniżej.

Kim jest Quebonafide? Wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, piosenki, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat rapera Quebo, czyli Kuby Grabowskiego, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Quebonafide, czyli Kuba Grabowski? [PIOSENKI]

Kuba Grabowski, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Quebonafide, urodził się w Ciechanowie. To polski raper, autor tekstów oraz założyciel wytwórni QueQuality.

Muzyk - o czym nie wszyscy wiedzą - studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Muzyczna kariera Quebonafide rozpoczęła się mniej więcej w 2008 roku, kiedy to ze swoim ówczesnym zespołem Yochimu zaczął wydawać pierwszy album. Artysta brał udział również w wielu bitwach freestylowych, z których nierzadko wychodził z miejscem na podium.

Quebonafide na swoim koncie ma cztery albumy studyjne. Jednym z nim jest "Egzotyka" - każdy utwór na płycie opisuje inną część świata wraz z teledyskiem zrealizowanym w danym regionie. Artysta rapuje m.in. na Islandii, w Meksyku, w Tajlandii, w Dubaju czy w Paryżu. Album ten odbił się szerokim echem w całej Polsce i był wielokrotnie nagradzany.

W pierwszej połowie marca 2018 roku Quebonafide i Taco Hemingway połączyli siły i stworzyli duet Taconafide, wydając album "Soma 0,5 mg". Na krążku pojawiły się m.in. takie hitowe utwory jak "Tamagotchi", "Kryptowaluty", "8 kobiet" czy "Mleko & Miód". We wrześniu tego samego roku Quebo ogłosił przerwę od muzyki z powodu śmierci bardzo ważnej dla niego osoby - Maca Millera.

Raper powrócił na początku 2020 roku z nowym albumem "Romantic Psycho". Quebonafide, promując najnowszy krążek, diametralnie zmienił swój wizerunek. Zakrywając tatuaże i zakładając okulary, upodobnił się do siebie z czasów studenckich. Raper, który znany jest zazwyczaj ze swojego szalonego i wybuchowego charakteru, przedstawił się jako cichy i nieśmiały chłopak. Dopiero wraz z pojawieniem się pierwszego singla z nowej płyty, Quebo zerwał z tym wizerunkiem.

Quebonafide - kiedy premiera płyty Romantic Psycho online i w sklepach? [TRACKLISTA] 

Co ciekawe, w 2019 roku Quebonafide i Kuba Stemplowski wydali książkę "Egzotyka. Wywiad-rzeka", opisującą podróż rapera przez 70 krajów, które zwiedził podczas prac nad płytą Egzotyka, o której wspominaliśmy powyżej.

3 kwietnia 2020 Quebonafide wystąpi w nowym programie "250 m Kuby Wojewódzkiego". Odcinek z raperem można znaleźć w internetowym serwisie Player.pl.

Kuba Wojewódzki zapowiedział nowy projekt. Pokazał zdjęcie z Quebonafide 

Quebonafide - wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat wieku Quebonafide. Raper urodził się 7 lipca 1991 roku, więc w 2020 skończy 29 lat. Kuba Grabowski ma około 181 cm wzrostu.

Muzyk był w siedmioletnim związku z Roksaną. Obecnie dziewczyną Quebonafide jest piosenkarka Natalia Szroeder.

Quebonafide na Instagramie figuruje pod nazwą: quebahombre. Rapera obserwuje ponad 936 tys. osób.

RadioZET.pl/JW