Zamknij

Rachel Weisz - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Faworyta"? [MĄŻ, WIEK, ROLE]

Redakcja
25.02.2019 09:35
Raszel Weisz - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Faworyta"? [MĄŻ, WIEK, ROLE]
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Rachel Weisz - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Faworyta"? Sprawdzamy co wiadomo o brytyjskiej artystce: kim jest jej mąż, jaki jest wiek i wzrost aktorki, w jakich filmach grała? U nas poznacie interesujące szczegóły o Weisz, która już po raz drugi może otrzymać Oscara.

Kim jest Rachel Weisz? Aktorka została nominowana do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Faworyta”. Rachel Weisz miała już na koncie takie wyróżnienie – otrzymała bowiem nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za występ w filmie „Wierny Ogrodnik” Sprawdzamy co wiadomo o Rachel Weisz: kim jest jej mąż, jaki jest wiek aktorki, w jakich filmach grała?  

>> Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]

Rachel Weisz - kim jest aktorka nominowana do Oscara? [MĄŻ, WIEK]

Rachel Hannah Weisz to brytyjska aktorka pochodzenia żydowskiego. Urodziła się w Londynie 7 marca 1970 roku. Weisz ma 49 lat. Zanim zaczęła pokazywać się na ekranie, studiowała anglistykę w Trinity Hall na Uniwersytecie Cambridge. Rachel Weisz była zaręczona z Darrenem Aronofsky'm, z którym ma dziecko. Od 2010 roku jest związana z Danielem Craigiem. W 2011 para wzięła ślub.

>> Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?

Rachel Weisz nominowana do Oscara 2019 za rolę w filmie „Faworyta”

Rachel Weisz w 2019 roku otrzymała nominację do Oscara za rolę w filmie "Faworyta". Produkcja opowiada o o realiach życia na szczytach władzy w XVIII wiecznej Anglii. Film ma prawdziwie gwiazdorską obsadę. Zagrali w nim m.in. Olivia Coleman (królowa Anne), Emma Stone (Abigail Masham), Rachel Weisz (Sarah, księżna Marlborough), a także Mark Gatiss (Malborough), znany chociażby z serialu Sherlock. 

» Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Role Rachel Weisz - w jakich filmach zagrała?

Rachel Weisz ma już na koncie występy w ponad 50 filmach, w tym „Nostalgia Anioła”, „Constantine”, „Mumia”, „Wróg u bram” czy „Bracia Bloom". W ciągu całej swojej kariery aktorka otrzymała kilkadziesiąt nagród, w tym tę najcenniejszą: Oscara przyznanego jej za występ w filmie "Wierny ogrodnik"

 RadioZET.pl/PZ