Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radar burzowy online oraz radar opadów - gdzie jest burza i pada? [IMGW]

02.07.2019 11:44

Radar burzowy online pozwala dokładnie sprawdzić, gdzie jest burza i w którym kierunku przesuwają się burzowe chmury. Z kolei rada opadów pozwala sprawdzić, w których częściach Polski aktualnie pada, jaka jest intensywność opadów oraz jaka jest prognoza na najbliższe godziny. Na jakich stronach znajdziemy radar opadów i burzowy? Przedstawiamy najważniejsze informacje. 

Radar opadów. fot. PIXABAY

Radar burzowy online i radar opadów - gdzie jest burza i pada? Jak sprawdzić ostrzeżenia IMGW? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Gdzie jest burza? Radar burzowy online

Dziś, gdzie jest burza, sprawdzić możemy w internecie. Radary burzowe dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB: pogodynka.pl, na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Znaleźć tu można zarówno mapy wyładowań atmosferycznych odświeżane na bieżąco, informujące o wyładowaniach w niedawnej przeszłości i pozwalające śledzić, w którą stronę przemieszcza się front burzowy, a także komunikaty i ostrzeżenia meteo.

Gdzie jest burza teraz w Polsce? Radar burzowy online na żywo

Jedną z popularnych stron z mapami burzowymi w Polsce jest serwis prowadzony przez tzw. łowców burz: łowcyburz.pl.

Z kolei ostrzeżenia meteorologiczne można sprawdzić na stronie: pogodynka.pl/ostrzezenia.

Lato 2019 - kiedy pierwszy dzień lata kalendarzowego i astronomicznego? [DATA]

Radar opadów - jak sprawdzić w internecie, gdzie pada?

Radar opadów to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala sprawdzić, w których częściach Polski aktualnie pada. Na specjalnej mapie zaznaczona jest także intensywność opadu - lekki, umiarkowany bądź silny. Dodatkowo można sprawdzić, jaka jest prognoza opadów na najbliższe godziny w całej Polsce oraz w którym kierunku będą przemieszczać się deszczowe chmury. Dzięki radarowi opadów można odpowiednio wcześniej zaplanować swój wyjazd i być pewnym, że nie zaskoczy nas brzydka pogoda. 

Radar opadów online dostępny jest m.in. na stronach: meteo.org.pl/radary, radar-opadow.pl, pogodynka.pl/radary.

RadioZET.pl/JW

Oceń