Zamknij

Rafał Brzozowski - wiek, wzrost, żona, dziecko, Insta. Kim jest prowadzący Jaka to melodia?

29.11.2020 13:09
Rafał Brzozowski
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER / East News

Rafał Brzozowski poprowadzi Eurowizję Junior 2020. jest znany m.in. jako wokalista i prowadzący program Jaka to melodia. Poniżej zebraliśmy inne informacje na temat jego kariery, a także informacje takie jak wiek, wzrost Rafała Brzozowskiego, oraz jego osiągnięcia i szczegóły dotyczące kariery muzycznej.

Kim jest Rafał Brzozowski, prowadzący Eurowizji Junior 2020 programu Jaka to melodia? Wzrost, wiek, Koło Fortuny, żona, dziecko, Facebook, Instagram, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na jego temat zebraliśmy w poniższym artykule.

Eurowizja Junior 2020: RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI konkursu [29.11]

Rafał Brzozowski - WZROST, wiek, żona, dziecko. Ile ma wzrostu i ile ma lat?

Rafał Brzozowski ma 36 lat. Muzyk urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie, a dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim. Ma dwóch młodszych braci: Pawła i o 17 lat młodszego Adama.

Rafał Brzozowski ma 183 centymetry wzrostu. Jeśli chodzi o jego życie prywatne, Rafał Brzozowski nie mówi zbyt wiele na ten temat. Przez kilka lat związany był z modelką Anną Tarnowską, nie wiadomo jednak, czy ich związek nadal trwa.

Kim jest Rafał Brzozowski? [KARIERA MUZYCZNA, JAKA TO MELODIA]

Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego. Zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w 2006 roku. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Z powodu kontuzji kręgosłupa przerwał karierę sportową.

Karierę muzyczną rozpoczął w 2002 udziałem w telewizyjnym programie Szansa na sukces, w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował z Marcinem Kiljanem w zespole K.Martin. W 2003 został członkiem reaktywowanego zespołu Emigranci. Był też członkiem grupy Mono.

Jesienią 2011 wziął udział w przesłuchaniach do programu TVP2 "The Voice of Poland". Trafił do grupy Andrzeja Piasecznego, odpadł tuż przed finałem.

W lutym 2017 z piosenką "Sky Over Europe" zakwalifikował się do finału polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nad piosenką pracował razem z Marcinem Kindlą i Markiem Dutkiewiczem. 18 lutego wystąpił w finale selekcji i zajął drugie miejsce po zdobyciu 16 punktów (w tym 8 od jurorów i 8 od widzów), przegrywając tylko z Kasią Moś.

Brał udział w telewizyjnym programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2014 roku. 

Od 2017 do 2019 roku Rafał Brzozowski był prowadzącym teleturnieju TVP2 "Koło Fortuny". Prowadził także wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017), koncert sylwestrowy TVP2 w Zakopanem (2017), Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German w Zielonej Górze (2018) oraz koncert Przebój na Mundial, otwierający 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (2018).

Rafał Brzozowski w Jaka to Melodia? [2019]

Od 2019 roku Rafał Brzozowski będzie prowadzącym programu "Jaka to melodia?". Zastąpi na tym stanowisku Norbiego, który z kolei będzie gospodarzem programu Koło fortuny.  

TVP miało podjąć taką decyzję, aby odświeżyć formaty, a być może również uznano, że Brzozowski jako aktywny wokalista lepiej odnajdzie się w programie muzycznym.

Iza Krzan - wzrost, wiek, partner, Insta. Kim jest prowadząca "Koło Fortuny"?

RadioZET.pl/KP