Zamknij

Rafał Pietrzak - kim jest obrońca reprezentacji Polski? [Insta, Wisła Kraków]

Redakcja
29.08.2018 14:29
Rafał Pietrzak - kim jest obrońca reprezentacji Polski? [Insta, Wisła Kraków]
fot. Jacek Labedzki/REPORTER/EASTNEWS

Rafał Pietrzak to nowy piłkarz reprezentacji Polski. Sportowiec został powołany do kadry przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze z Włochami oraz Irlandią. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o nowym zawodniku w kadrze i przedstawiamy jego osiągnięcia i życiorys.

Kim jest Rafał Pietrzak? Instagram, Wisła Kraków, wiek oraz inne informacje na temat piłkarza zamieszczamy poniżej. 

» Arkadiusz Reca - kim jest kadrowicz reprezentacji Polski? [Insta, ślub] «

Rafał Pietrzak - nowy kadrowicz reprezentacji Polski

Rafał Pietrzak swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Zagłębiu Sosnowiec. Później był zawodnikiem m.in. Piasta Gliwice, Górnika Zabrze czy GKS-u Katowice. W styczniu 2016 roku podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Rafał Pietrzak w nowych barwach zadebiutował w lutym, wychodząc na boisko w podstawowym składzie w meczu ze Śląskiem Wrocław. Wiosenny sezon 2015/2016 zakończył, mając na koncie 6 meczów ligowych. Swojego pierwszego gola w Ekstraklasie zdobył 16 lipca 2016 w pojedynku z Pogonią Szczecin, otwierającym nowy sezon.

Rafał Pietrzak w reprezentacji Polski do lat 19 zadebiutował 7 lutego 2010 w przegranym 0:2 meczu towarzyskim z Niemcami. Z kolei w latach 2011-2013 występował w reprezentacji Polski do lat 20.

Rafał Pietrzak to także jeden z 27 zawodników powołanych do kadry przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze z Włochami i Irlandią. 

» Damian Szymański - kim jest piłkarz reprezentacji Polski? [INSTAGRAM, FACEBOOK]

Rafał Pietrzak - kim jest piłkarz? [Instagram, Wisła Kraków]

Rafał Pietrzak urodził się 30 stycznia 1992 roku w Sosnowcu. W tym roku skończył 26 lat. Ma 176 cm wzrostu. Obecnie gra w klubie Wisła Kraków. Jego główna pozycja to lewy obrońca, z kolei dodatkowe to lewy i prawy pomocnik. Aktualna wartość rynkowa sportowca wynosi 100 tysięcy euro.

Zawodnik aktywny jest także w mediach społecznościowych. Rafała Pietrzaka na Instagramie można znaleźć pod nazwą: rafalpietrzak.

plo
1
3

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW