Zamknij

Rafał Trzaskowski: kim jest kandydat na prezydenta? [WIEK, WZROST, DZIECI, RODZINA, ŻONA, RODZINA]

Paweł Żurek
10.07.2020 12:00
Rafał Trzaskowski: kim jest kandydat na prezydenta? [WYBORY PREZYDENCKIE, ŻONA, RODZINA, POGLĄDY]
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rafał Trzaskowski to kandydat PO na prezydenta w zbliżających się wyborach prezydenckich 2020. Z walki o najważniejsze stanowisko w kraju wycofała się Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął właśnie obecny włodarz Warszawy. Sprawdźcie najważniejsze informacje o kandydacie na prezydenta RP: żona, kandydat na prezydenta, Twitter, Facebook, poglądy, rodzice, rodzina. 

Rafał Trzaskowski: wybory prezydenckie. Kim jest kandydat na prezydenta RP?

Rafał Trzaskowski to wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i obecny prezydent Warszawy. Polityk był w przeszłości posłem do Parlamentu Europejskiego, ministrem cyfryzacji, sekretarzem stanu w MSZ i posłem na Sejm VIII kadencji.

Ukończył XI Liceum w Warszawie, studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW oraz Kolegium Europejskie w Natolinie. Od 2004 roku jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych UW.

Trzaskowski pracował jako tłumacz, nauczyciel języka angielskiego oraz doradca sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej. Wykładał w Krajowej Szkole Administracji Publicznej i Collegium Civitas. Od 2004 roku zaangażował się w działalność polityczną. Przez 5 lat był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim, a od 2009 został euro deputowanym. W 2010 Trzaskowski pełnił funkcję szefa sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz w trakcie kampanii samorządowej. W 2015 zdobył mandat posła, a od 2016 był członkiem zarządu krajowego PO. 

Od listopada 2018 Trzaskowski jest prezydentem Warszawy. W związku z wyborem na urząd włodarza miasta wygasł jego mandat poselski.

Rafał Trzaskowski: wiek, wzrost, dzieci, rodzina, żona 

Rafał Trzaskowski ma 48 lat. Jego wzrost nie został podany do publicznej wiadomości.

Trzaskowski jest synem pianisty i kompozytora Andrzeja i Teresy z domu Arens. Ma przyrodniego brata - Piotra Ferstera - dyrektora Piwnicy pod Baranami.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy 

Rafał Trzaskowski: kandydat na prezydenta RP [WYBORY 2020]

Rafał Trzaskowski został kandydatem na prezydenta po tym jak Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu w wyborach.

Wybory prezydenckie 2020: kiedy się odbędą? Kto wystartuje? 

Wybory prezydenckie miały odbyć się 10 maja, jednak ze względu na kryzys związany z koronawirusem nie przeprowadzono głosowania. Druga tura odbędzie się 12 lipca.

Wybory 2020: LISTA KANDYDATÓW

RadioZET.pl/PAB