Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rafał Zawierucha - kim jest aktor, który zagra w "Once Upon a Time in Hollywood"?

01.02.2019 12:12

Rafał Zawierucha wcieli się w rolę Romana Polańskiego w kolejnym filmie Quentina Tarantino. "Once Upon a Time in Hollywood" trafi do kin 26 lipca 2019 roku, a wśród obsady możemy znaleźć takie nazwiska jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino i wielu innych.

Rafał Zawierucha - kim jest aktor, który zagra w filmie "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino? fot. screen Youtube

Rafał Zawierucha - kim jest? Aktor, który zagra Romana Polańskiego w filmie "Once Upon a Time in Hollywood" ma na swoim koncie kilkanaście występów w polskich produkcjach. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na jego temat.

» "Once Upon A Time" - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy nowy film Quentina Tarantino? [DATA]

Rafał Zawierucha w "Once Upon a Time in Hollywood" - kim jest aktor, który zagra Romana Polańskiego?

Rafał Zawierucha urodził się 12 października 1986 roku w Krakowie - w 2018 roku skończy 32 lata. Dorastał w Kielcach, gdzie uczęszczał także do III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. W 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie.

W swojej karierze zawodowej Rafał Zawierucha jako aktor występował m.in. w warszawskich teatrach: Współczesnym, Och-Teatrze, IMKA i Capitol, a także Teatrze Telewizji. Jest znany także z telewizji, gdzie prowadził telewizyjny cykl "Polska filmowa" na kanale Canal+ Discovery. 

Rafał Zawierucha zagrał między innymi w filmach: "Jack Strong" (jako czołgista), "Bogowie" (jako Romuald Cichoń), "Wkręceni" (jako kamerzysta), "Obywatel" (jako delegat) i "Miasto 44" (jako Berlingowiec). Znany jest również z serialu "Przepis na życie", gdzie grał Kubę, asystenta Poli czy "Siła wyższa", w którym wcielił się w rolę Franka.

W 2012 roku za rolę w filmie "Księstwo" Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora.

W sierpniu 2018 dowiedzieliśmy się, że Rafał Zawierucha otrzymał rolę w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood", gdzie ma zagrać młodego Romana Polańskiego.

» „Once Upon a Time in Hollywood”: Wiemy, kto zagra Charlesa Mansona

Kim jest Rafał Zawierucha? [Dziewczyna, Instagram, Facebook]

Jeśli chodzi o życie prywatne Rafała Zawieruchy, nie wiemy o nim zbyt wiele. Aktor udziela się w social mediach, m.in. na Instagramie jako @rafal_zawierucha, gdzie udostępnia materiały związane przede wszystkim ze swoim życiem zawodowym. Na Facebooku znajdziemy go jako @rafalzawieruchafp.

Rafał Zawierucha został wybrany do zagrania Romana Polańskiego. Aktor wcieli się w jego rolę w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood" opowiadającym o jednym z najbardziej wstrząsających morderstw w historii Hollywood. Głównymi bohaterami będzie para fikcyjnych detektywów: Rick Dalton (grany przez Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth (w którego rolę wcieli się Brad Pitt).

Pierwotnie film w amerykańskich kinach miał pojawić się 9 sierpnia 2019, czyli niemal dokładnie sześćdziesiąt lat po tragedii. Data premiery została jednak przesunięta na 26 lipca 2019 roku.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi