Zamknij

Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, filmy. Kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?

Karolina Piotrowska
05.11.2019 11:14
Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, filmy. Kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?
fot. screen Youtube

Rafał Zawierucha po raz kolejny będzie gościem w programie "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" aktor zasiądzie razem z Billem Pullmanem. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o Rafale Zawierusze, o rodzinie aktora, wieku oraz jego wzroście.

Kim jest Rafał Zawierucha? Brat, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Tarantino, dziewczyna, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa Kuby Wojewódzkiego, można znaleźć w tym artykule.

Rafał Zawierucha - kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?

Rafał Zawierucha urodził się w Krakowie, a dorastał w Kielcach, gdzie uczęszczał także do III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. W 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie.

W swojej karierze zawodowej Rafał Zawierucha jako aktor występował m.in. w warszawskich teatrach: Współczesnym, Och-Teatrze, IMKA i Capitol, a także Teatrze Telewizji. Jest znany także z telewizji, gdzie prowadził telewizyjny cykl "Polska filmowa" na kanale Canal+ Discovery. 

Rafał Zawierucha zagrał między innymi w filmach: "Jack Strong" (jako czołgista), "Bogowie" (jako Romuald Cichoń), "Wkręceni" (jako kamerzysta), "Obywatel" (jako delegat) i "Miasto 44" (jako Berlingowiec). Znany jest również z serialu "Przepis na życie", gdzie grał Kubę, asystenta Poli czy "Siła wyższa", w którym wcielił się w rolę Franka.

W 2012 roku za rolę w filmie "Księstwo" Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora.

W sierpniu 2018 dowiedzieliśmy się, że Rafał Zawierucha otrzymał rolę w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood", gdzie zagrał Romana Polańskiego. Film opowiada m.in. o jednym z najbardziej wstrząsających morderstw w historii Hollywood. Głównymi bohaterami jest para fikcyjnych postaci: Rick Dalton (grany przez Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth (w którego rolę wcielił się Brad Pitt).

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST]

Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, dziewczyna, życie prywatne

Rafał Zawierucha urodził się 12 października 1986 roku w Krakowie - w 2019 roku skończył 33 lata. Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wzrostu Rafała Zawieruchy. Aktor mierzy około 173 cm. 

33-letni aktor może pochwalić się bardzo licznym rodzeństwem. Ma łącznie 23 rodzeństwa. Jak się okazuje, rodzice aktora prowadzą rodzinny dom dziecka. Oprócz czwórki biologicznych dzieci mają również dziewiętnaścioro adoptowanych. Jeden z braci Rafała Zawieruchy - Grzegorz - wystąpił w programie "MasterChef". 

Jeśli chodzi o życie prywatne aktora, to nie wiemy o nim zbyt wiele. Przez dłuższy czas utrzymywał on swój związek w tajemnicy, jednak w 2019 roku wyszło na jaw, że dziewczyną Rafała Zawieruchy jest Gabriela Bliźniuk, która z zawodu jest klapserką.

Aktor udziela się w social mediach, m.in. na Instagramie jako @ rafal_zawierucha, gdzie udostępnia materiały związane przede wszystkim ze swoim życiem zawodowym. Na Facebooku znajdziemy go jako  @rafalzawieruchafp.

Rafał Zawierucha u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Rafał Zawierucha u "Kuby Wojewódzkiego" pojawi się we wtorek, 5 listopada 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" aktor zasiądzie razem z Billem Pullmanem. Epizod programu wyemitowany zostanie o godzinie 22:30 na antenie TVN.

Najnowszy odcinek programu "Kuba Wojewódzki" dostępny będzie także online na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/KP/JW