Zamknij

Rajd Barbórka 2017: utrudnienia komunikacyjne i zamknięte ulice [TRASA]

Redakcja
30.11.2017 11:28
Rajd Barbórka 2017: utrudnienia komunikacyjne i zamknięte ulice [TRASA]
fot. Barborka.pl/ Kamil Cichocki

Utrudnienia w ruchu związane z Rajdem Barbórka 2017 pojawiać się będą już od piątku, 1.12.. W związku z sobotnią imprezą rajdową, zamkniętych zostanie kilka ulic, a wiele parkingów będzie wyłączonych z użytkowania. Sprawdzamy zmiany w komunikacji, zamknięte ulice i utrudnienia komunikacyjne, związane z Rajdem Barbórka.

Trasa Rajdu Barbórka 2017 przebiegać będzie między innymi przez ulicę Karową, która znajduje się w centrum miasta. W związku z budową trybun i organizacją licznych stref kibica, zostanie zamkniętych kilka ulic. Również korzystanie z warszawskich parkingów będzie mocno utrudnione.

Rajd Barbórka 2017 - utrudnienia komunikacyjne [TRASA]

Trasa Rajdu Barbórka 2017 przebiegać będzie przez poszczególne punkty na motoryzacyjnej mapie Warszawy. Pierwszym punktem na trasie rajdu będzie Autodrom Bemowo. Najwięcej utrudnień komunikacyjnych związanych będzie z odcinkiem rajdu przebiegającym przez ulicę Karową.

Z powodu ustawiania trybun, od piątku, 1 grudnia, z ruchu wyłączone zostaną ulice:

  • Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Browarnej,
  • Furmańska od wjazdu na parking do ul. Bednarskiej,
  • Browarna od ul. Karowej do ul. Oboźnej,
  • Gęsta, Wiślana i Lipowa pomiędzy ul. Browarną a ul. Dobrą.

Dodatkowe utrudnienia związane z Rajdem Barbórka 2017 mogą być widoczne na parkingach samochodowych w okolicach ulicy Furmańskiej od strony Karowej i na odcinku od ulicy Dobrej do ulicy Browarnej.

Rajd Barbórka 2017 - zmiany w komunikacji

Pasażerowie komunikacji miejskiej również odczują zmiany związane z trasą Rajdu Barbórka 2017. Już od czwartku, 30 listopada, autobus linii 105, na odcinku od skrzyżowania ulic Dobrej i Lipowej w stronę pętli Browarna, będą jeździły ul. Dobrą do przystanku Mariensztat 03. Jeśli chodzi o trasę do pętli Os. Górczewska, autobusy linii 105 pojadą ul. Dobrą do Nowego Zjazdu i dalej Wybrzeżem Kościuszkowskim do Karowej, z której to ulicy skręcą w Dobrą.

Wszystkie utrudnienia komunikacyjne powinny potrwać do 4 grudnia, do okolic godziny 14:00. Do tego czasu organizatorzy wydarzenia zdążą rozebrać trybuny i posprzątać po całej imprezie motoryzacyjnej. Wszelkie dodatkowe informacje na temat ewentualnych utrudnień w trakcie Rajdu Barbórka 2017 publikowane będą na stronie Urzędu Miasta Warszawy.

RadioZet.pl/um.warszawa.pl/JH