Zamknij

Rajd Barbórka 2020 - kiedy i czy odbędzie się w Warszawie w grudniu?

01.12.2020 11:07
Rajd Barbórka 2020 - kiedy i czy odbędzie się w Warszawie w grudniu?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy Rajd Barbórka 2020 się odbędzie? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim fani cyklicznego wydarzenia, którzy już teraz zastanawiają się, czy z powodu koronawirusa Rajd w grudniu w Warszawie nie zostanie odwołany. Szczegóły można znaleźć poniżej.

Kiedy Rajd Barbórka 2020 i czy odbędzie się w Warszawie w grudniu? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o Rajdzie Barbórka w 2020 roku.

Kiedy Rajd Barbórka 2020 i czy odbędzie się w Warszawie w grudniu?

Informacje na temat tego, czy Rajd Barbórka 2020 się odbędzie, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez fanów tego cyklicznego wydarzenia, którzy od dawna wyczekują jego nowej edycji. Wątpliwości co do organizacji wydarzenia, wynikają oczywiście z faktu trwającej pandemii koronawirusa w Polsce, a wraz z nią wprowadzeniu licznych obostrzeń.

Decyzja dotycząca najbliższej edycji wydarzenia została już podjęta. Wiadomo, że Rajd Barbórka nie odbędzie się w 2020 roku.

Życzenia na Barbórkę - najpiękniejsze wierszyki i życzenia dla górników [4.12.2020]

Rajd Barbórka 2020 - czy odbędzie się w Warszawie?

Jak już wspominaliśmy powyżej, Rajd Barbórka 2020 został odwołany. W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie tvnp.pl, czytamy:

Informujemy, iż Zarząd Automobilklubu Polski na podstawie otrzymanego stanowiska Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, jak również sytuacji epidemiologicznej związanej z wirusem SARS-CoV-2 - podjął uchwałę o rezygnacji z organizacji w tym roku 58.Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie.

Podejmując decyzję kierowaliśmy się troską o życie i zdrowie kibiców, zawodników oraz organizatorów. Wprowadzenie od dnia 17 października 2020r. na terenie Warszawy tzw. strefy czerwonej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz znaczne wzrosty ilości zakażeń jakie mają miejsce w ostatnich dniach skutkują kolejnymi ograniczeniami sanitarnymi. Pomimo że cały czas możliwe jest organizowanie w kraju imprez sportowych bez udziału publiczności, to w przypadku takiej imprezy jak Rajd Barbórka nie ma możliwości zapewnienia środków, które te ograniczenia czyniłyby skutecznymi. Uwzględniając fakt, że corocznie impreza gromadzi na odcinkach specjalnych i na ulicy Karowej kilkanaście tysięcy widzów, zagrożenie to jest całkiem realne.

„TVN Turbo, jako partner medialny Rajdu Barbórka, ma przyjemność realizować transmisję z tego kultowego wydarzenia. Jednak by widzowie przed telewizorami poczuli prawdziwe emocje towarzyszące rywalizującym zawodnikom, do produkcji przekazu z ul. Karowej zaangażowanych jest około 150 osób. Wyjątkowa sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wymaga od nas stanowczych, odpowiedzialnych zachowań, kluczową kwestią jest zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Dlatego rozumiemy i w pełni popieramy decyzje Automobilklubu” - dyrektor kanałów factual TVN Grupa Discovery, Przemysław Kwiatkowski.

Liczymy, że w przyszłym roku Rajd Barbórka odbędzie się bez przeszkód i będziemy mogli zaprosić do udziału w nim najlepszych kierowców sportu samochodowego, licznych kibiców oraz widzów TVN Turbo.

RadioZET.pl/mat.prasowe