Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rami Malek - kim jest aktor, który gra Freddiego Mercury'ego?

17.07.2018 15:00

Rami Malek został odtwórcą roli Freddiego Mercury'ego w filmie Bohemian Rhapsody o wokaliście Queen. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Jak wypadł Rami Malek i kim jest ten aktor?

Rami Malek kim jest fot. screen

Rami Malek jako Freddie Mercury w Bohemian Rhapsody

Film o wokaliście Queen w kinach pojawi się już jesienią 2018 roku. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun tej długo przygotowywanej produkcji. Wielu fanów jest zdania, że to będzie hitowa produkcja i trailer to potwierdza.

Poszukiwania aktora, który miał zostać odtwórcą roli Freddiego trwały długo. Warto dodać, że wśród aktorów typowanych do tej roli był m.in. Sasha Baron Cohen. Niestety, "przymiarki" skończyły się konfliktem z Brianem Mayem, a filmowy Borat zrezygnował z roli.

Bohemian Rhapsody: pierwszy oficjalny zwiastun filmu

Ostatecznie w listopadzie 2016 roku potwierdzono, że będzie to Rami Malek. Kim właściwie jest ten aktor i skąd go znamy?

Kim jest Rami Malek?

Rami to amerykański aktor egipskiego pochodzenia, czemu zawdzięcza swoją oryginalną urodę. Przyszedł na świat 12 maja 1981 roku w Los Angeles. Jest najbardziej znany dzięki roli Elliota Aldersona w serialu dramatycznym "Mr. Robot", za którą otrzymał nagrodę krytyków Critic's Choice i nagrodę Emmy.

Swoją karierę aktorską Malek zacząl w 2004 roku, a do dziś ma na koncie role w wielu serialach i filmach fabularnych. Zaczynał od serialu tv "Gilmore Girls", potem pojawił się m.in. w odcinku "Medium" i w serialu komediowym "The War at Home". Jako aktor w filmie fabularnym zadebiutował w 2006 roku rolą faraona Ahkmenraha w "Nocy w muzeum". Występował też jako aktor teatralny.

W sierpniu 2010 Malek zagrał wampira w filmie "Egyptian Coven" i dostał rolę w ostatniej części sagi Zmierzch. Od 2015 roku gra główną rolę we wspomnianym serialu "Mr. Robot".

Jest utalentowanym aktorem, który zdobył nominacje do wielu prestiżowych nagród, jak Dorian, Satellite Award, Złotego Globu i Screen Actors Guild Award czy Emmy.

Bohemian Rhapsody: zwiastun filmu o wokaliście Queen

Jeśli jeszcze nie widzieliście tej zapowiedzi, koniecznie sprawdźcie, jak wypadł w niej Rami Malek. Zapowiada się świetne kino!

RadioZET.pl/SA

Oceń