Zamknij

Rami Malek - kim jest zdobywca Oscara 2019 za rolę w "Bohemian Rhapsody"?

Redakcja
25.02.2019 08:36
Rami Malek - kim jest aktor nominowany do Oscara za rolę w "Bohemian Rhapsody"?
fot. screen

Rami Malek za film "Bohemian Rhapsody" zdobył Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. W filmie poświęconym historii zespołu Queen, wcielił się w muzyka Freddiego Mercury'ego. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Ramiego Maleka można znaleźć poniżej.

Kim jest Rami Malek? Wzrost, Instagram, filmy, kariera, osiągnięcia, życie prywatne i inne informacje na temat odtwórcy roli Freddiego Mercury'ego w filmie o wokaliście Queen, który za pierwszoplanową rolę w "Bohemian Rhapsody" został nagrodzony Oscarem 2019, można znaleźć poniżej.

» Oscary 2019 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? [ZWYCIĘZCY OSCARÓW] «

Rami Malek zdobył Oscara 2019 za rolę w "Bohemian Rhapsody"

Ram Malek zdobywcą Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za rolę w "Bohemian Rhapsody", gdzie wcielił się w muzyka Freddiego Mercury'ego. Produkcja opowiada historię zespołu Queen, który dzięki oryginalnemu brzmieniu, stał się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki.

» "Bohemian Rhapsody": ONLINE - gdzie obejrzeć cały film "Bohemian Rhapsody"? [VOD] «

Oprócz Ramiego Maleka, o Oscara 2019 dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej walczyli: Christian Bale ("Vice"), Bradley Cooper ("Narodziny gwiazdy"), Willem Dafoe ("At Eternity's Gate") oraz Viggo Mortensen ("Green Book").

Rami Malek - kim jest zdobywca Oscara 2019? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE]

Rami Malek to amerykański aktor egipskiego pochodzenia, czemu zawdzięcza swoją oryginalną urodę. Przyszedł na świat 12 maja 1981 roku w Los Angeles. W tym roku skończy 28 lat. Ma 175 cm wzrostu. Rami Malek najbardziej jest znany dzięki roli Elliota Aldersona w serialu dramatycznym "Mr. Robot", za którą otrzymał nagrodę krytyków Critic's Choice i nagrodę Emmy.

Swoją karierę aktorską Rami Malek zaczął w 2004 roku, a do dziś ma na koncie role w wielu serialach i filmach fabularnych. Zaczynał od serialu tv "Gilmore Girls", potem pojawił się m.in. w odcinku "Medium" i w serialu komediowym "The War at Home". Jako aktor Rami Malek w filmie fabularnym zadebiutował w 2006 roku rolą faraona Ahkmenraha w "Nocy w muzeum". Występował też jako aktor teatralny. W sierpniu 2010 Malek zagrał wampira w filmie "Egyptian Coven" i dostał rolę w ostatniej części sagi Zmierzch. Od 2015 roku gra główną rolę we wspomnianym serialu "Mr. Robot".

Jest utalentowanym aktorem, który zdobył nominacje do wielu prestiżowych nagród, jak Dorian, Satellite Award, Złotego Globu i Screen Actors Guild Award czy Emmy.

Rami Malek prywatnie związany jest z aktorką Lucy Boynton. Co ciekawe, para poznała się na planie filmu "Bohemian Rhapsody", w którym Lucy wcieliła się w rolę Mary Austin, przyjaciółki Freddiego Mercury'ego.

Aktor raczej nie jest aktywny w mediach społecznościowych. Rami Malek na Instagramie figuruje pod nazwą: ramimalek, a na jego profilu zamieszczone są zaledwie trzy zdjęcia. Mimo to obserwuje go ponad 2 miliony osób!

RadioZET.pl/SA/JW