Zamknij

Regina King - kim jest zwyciężczyni Oscara za rolę w „Gdyby ulica Beale umiała mówić”?

Redakcja
25.02.2019 09:24
Regina King - kim jest zwyciężczyni Oscara za rolę w „Gdyby ulica Beale umiała mówić”?
fot. Tatum Mangus / Annapurna Picture

Kim jest Regina King? Aktorka zdobyła Oscara 2019 za drugoplanową rolę w filmie „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Przedstawiamy informacje o zwyciężczyni Oscara 2019 Reginie King, jej karierze i życiu prywatnym.

Regina King - kim jest aktorka, która wygrała Oscara 2019? Zebraliśmy najważniejsze informacje o Reginie King: mąż, dzieci, wiek, role, nagrody. U nas dowiecie się co wiadomo o artystce, która w tym roku otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara.

Regina King - wiek, mąż, dzieci, życie prywatne: kim jest aktorka?

Regina King to amerykańska aktorka, której role można było zobaczyć już w ponad 30 filmach. Regina King ma 48 lat - urodziła się 15 stycznia 1971 roku w Los Angeles. Przez 10 lat Regina King była żoną Iana Alexandera Sr., z którym ma syna. Zdobywczyni Oscara 2019 swoją karierę aktorską zaczęła w 1985 roku rolą w serialu 227.

>> Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]

Regina King wygrała Oscara 2019 za rolę w filmie „Gdyby ulica Beale umiała mówić”

Regina King zdobyła Oscara za rolę w filmie „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Film opowiada o związku Tish i Fonny'ego. Chłopak trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu na Portorykance i, pomimo doskonałego alibi, jest podejrzewany o to straszliwe przestępstwo. Policja nie bierze pod uwagę tłumaczeń Fonny'ego. Tish razem z matką (w tej roli Regina King) próbują go uwolnić.

>> Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?

Regina King: FILMY - w jakich produkcjach zagrała?

Aktorka zagrała już w ponad 30 filmach. Regina King zaczęła się od występu w serialu telewizyjnym "227". Zwyciężczyni Oscara najczęściej występuje u boku znanych aktorów. Tak było np. we "Wrogu Publicznym" z Willem Smithem, "Jerry Maguire" z Cubą Goodingiem Jr, oraz "Małolaty u taty" z Eddiem Murphym. Zwycięstwo w Oscarach 2019 to póki co najcenniejsze wyróżnienie przyznane Reginie King.

>> Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

RadioZET.pl/PZ