Rekrutacja do liceów 2019 - wyniki online: czy można sprawdzić w internecie i jak? [LOGOWANIE]

16.07.2019 10:00

Rekrutacja do liceów i szkół ponadgimnazjalnych 2019 nadal trwa. Kandydaci niecierpliwie oczekują na wiadomości, czy udało im się dostać do wymarzonej szkoły. Już niedługo pojawią się oficjalne informacje, jednak wielu uczniów zastanawia się, jak sprawdzić, czy dostali się do liceum. W poniższym artykule przedstawiamy terminy rekrutacji oraz instrukcję, jak sprawdzić wyniki online.

Rekrutacja do liceów 2019 - wyniki online: czy można sprawdzić w internecie i jak? [LOGOWANIE] fot. Shutterstock

Rekrutacja do liceów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 wciąż trwa. Kandydaci wkrótce będą oczekiwać na pojawienie się w Internecie wyników rekrutacji. Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy dostałeś się do wybranej szkoły, a także przedstawiamy informacje i terminy, kiedy i jak sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum 2019 online.

Wyniki rekrutacji do liceów 2019 online - jak sprawdzić?

W podaniu, które uczniowie składają do szkoły pierwszego wyboru, należy zaznaczyć, czy wyraża się chęć dostępu do swoich danych przez internet. W przypadku jeśli nie wyrazimy na to zgody, wyniki rekrutacji do liceum 2019 nie pojawią się w systemie po zalogowaniu. Będzie można je sprawdzić tylko w szkole pierwszego wyboru na wywieszonej tam liście zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.

>> Wyniki rekrutacji - szkoły średnie wywiesiły LISTY

Kandydaci, którzy wypełnią dokument w systemie internetowym, od razu otrzymają specjalny numer PIN. Dzięki temu wyniki rekrutacji do liceum na rok szkolny 2019/20 online będzie można sprawdzić z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Dane będą dostępne po wpisaniu numeru PESEL ucznia oraz indywidualnego numeru PIN. Dla kandydatów, którzy wypełnili dokumenty ręcznie, szkoła również może wygenerować PIN, dzięki któremu będą mogli sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum 2019 w internecie.

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną podane i gdzie sprawdzić online?

Rekrutacja do liceów 2019 - kiedy i gdzie można sprawdzić wyniki?

Wyniki rekrutacji do liceum 2019 i szkół ponadgimnazjalnych pojawią się we wtorek, 16 lipca. O godzinie 12.00 podane zostaną do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia. 

Uczniowie będą mogli sprawdzić, czy zostali zakwalifikowani do wybranych szkół:

Od tego momentu do 24 lipca do godziny 10.00 uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginałów:

  • świadectwa ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego

Rekrutacja do liceum 2019 - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

RadioZET.pl/KP

Oceń