Zamknij

Rekrutacja do liceum 2019, OMIKRON - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

Jolanta Waligóra
05.07.2019 16:00
Rekrutacja do liceum 2019 - TERMINY: kiedy składać papiery do szkół?
fot. Shutterstock

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja do liceów 2019? Terminy, w których będzie można składać papiery do szkół ponadgimnazjalnych są już znane. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram rekrutacji i najważniejsze informacje dla uczniów.

Kiedy składać papiery do szkoły ponadgimnazjalnej? Znamy już termin rekrutacji do liceum 2019/2020. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowy harmonogram rekrutacji do liceów, najważniejsze daty i informacje dla uczniów.

Wyniki rekrutacji do liceum 2019/20 - kiedy zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych?

Rekrutacja do liceum 2019 - TERMINY i najważniejsze daty

Niedługo uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej podejdą do egzaminów na zakończenie szkoły. Testy odbywać się będą w połowie kwietnia. Niedługo później nastolatkowie będą musieli zadecydować, którą szkołę ponadgimnazjalną wybrać, a następnie dostarczyć niezbędne dokumenty do wybranej placówki.

Rekrutacja do liceum 2019 - PUNKTY: jak obliczyć punkty do liceum? [ZASADY]

Kiedy składać papiery do liceum i szkół ponadgimnazjalnych oraz kiedy odbywa się rekrutacja do liceum 2019/2020? Terminy rekrutacji wyznacza kuratorium oświaty. Wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej będzie można składać od poniedziałku, 13 maja przez tydzień, czyli do poniedziałku, 20 maja. Przypominamy, że wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019  uczniowie będą mogli poznać dopiero w piątek, 14 czerwca 2019 roku.

Dodatkowo nastolatkowie, którzy wybiorą szkołę sportową, będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Próby sprawności odbędą się w dniach 21-24 maja. Z kolei osoby, które będą starać się o przyjęcie do klas dwujęzycznych oraz międzynarodowych, będą musiały zmierzyć się z testami językowymi.

  • język rosyjski - 24 maja
  • język angielski - 27 maja (ósmoklasiści), 31 maja (gimnazjaliści)
  • język francuski - 28 maja
  • język niemiecki - 29 maja
  • język hiszpański - 30 maja

Kiedy składać papiery do liceum? [TERMINARZ REKRUTACJI 2019/2020]

Gimnazjaliści i ósmoklasiści po zakończeniu roku szkolnego będą musieli uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu ósmoklasisty (kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które ukończył kandydat). Nastolatkowie mają na to czas od 21 czerwca do 28 czerwca 2019 roku.

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną podane i gdzie sprawdzić online?

Z kolei po ogłoszeniu uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia w danej placówce, należy do szkoły donieść oryginały świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminu. Jest to potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły, do której został zakwalifikowany uczeń. Należy to zrobić w terminie od 16 lipca do 24 lipca 2019 roku.

Przyszli licealiści i uczniowie innych szkół średnich w kontekście rekrutacji do liceów szukają hasła Omikron - to system, w którym sprawdza się wyniki rekrutacji.

Zobacz także

RadioZET.pl/KP