Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną podane i gdzie sprawdzić online?

16.07.2019 09:05

Kiedy wyniki rekrutacji do liceum 2019 i gdzie sprawdzić online? Wyniki rekrutacji do szkół średnich to kolejna informacja po wynikach egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze terminy i informacje dotyczące ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do wybranych oddziałów. 

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną ogłoszone i gdzie sprawdzić? fot. PIXABAY

Rekrutacja do liceów 2019 - WYNIKI: kiedy zostanie podana lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół średnich? Gdzie je sprawdzić online? W jaki sposób? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy i gdzie wyniki rekrutacji do liceum 2019 zostaną ogłoszone.

Rekrutacja do liceów 2019 - wyniki online: czy można sprawdzić w internecie i jak? [LOGOWANIE]

Kiedy wyniki rekrutacji do liceum 2019?

Informacji na temat tego, kiedy wyniki rekrutacji do liceów 2019 szuka wielu uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkole średniej. Wyniki rekrutacji do liceum 2019 zostaną ogłoszone dokładnie we wtorek, 16 lipca. O godzinie 12:00 podane zostaną do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

Rekrutacja do liceum 2019 - PUNKTY: jak obliczyć punkty do liceum? [ZASADY]

Z kolei od 16 lipca od godziny 12:00, czyli tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji do liceów 2019, do 24 lipca do 10:00 uczniowie zakwalifikowani do przyjęcia w danej placówce, będą musieli do szkoły donieść oryginały świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminu. Jest to potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły, do której został zakwalifikowany uczeń.

Rekrutacja do liceum 2019 - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

25 lipca 2019 o godzinie 12:00 nastąpi podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Tego samego dnia o 16:00 dyrektor szkoły kuratora oświaty powiadomi o liczbie wolnych miejsc.

Wyniki rekrutacji - szkoły średnie wywiesiły listy

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: gdzie sprawdzić online?

Gdzie sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów 2019 online? W podaniu, które uczniowie składają do szkoły pierwszego wyboru, należy zaznaczyć, czy wyraża się chęć dostępu do swoich danych przez internet. W przypadku, jeśli nie wyrazimy na to zgody, wyniki rekrutacji do liceum 2019 nie pojawią się w systemie. Będzie można je sprawdzić tylko w szkole pierwszego wyboru na wywieszonej tam liście zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.

Wyniki rekrutacji do liceum 2019/20 - kiedy zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych?

Kandydaci, którzy wypełnią dokument w systemie internetowym, od razu otrzymają specjalny numer PIN. Dzięki temu wyniki rekrutacji do liceum 2019 online będzie można sprawdzić z dowolnego komputera. Dane będą dostępne po wpisaniu numeru PESEL ucznia oraz indywidualnego numeru PIN.

Jak już wspominaliśmy powyżej, uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów 2019 w następujący sposób:

Progi punktowe 2019 - licea w warszawie: ile trzeba mieć punktów, żeby się dostać?

RadioZET.pl/JW

Oceń