Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną podane i gdzie sprawdzić online?

17.04.2019 15:37

Kiedy wyniki rekrutacji do liceum 2019 i gdzie sprawdzić online? Wyniki rekrutacji do szkół średnich to kolejna informacja po wynikach egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze terminy i informacje dotyczące ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do wybranych oddziałów. 

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną ogłoszone i gdzie sprawdzić? fot. PIXABAY

Rekrutacja do liceów 2019 - WYNIKI: kiedy zostanie podana lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół średnich? Gdzie je sprawdzić online? W jaki sposób? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy i gdzie wyniki rekrutacji do liceum 2019 zostaną ogłoszone.

Kiedy wyniki rekrutacji do liceum 2019?

Informacji na temat tego, kiedy wyniki rekrutacji do liceów 2019 szuka wielu uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkole średniej. Wyniki rekrutacji do liceum 2019 zostaną ogłoszone dokładnie we wtorek, 16 lipca. O godzinie 12:00 podane zostaną do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

Rekrutacja do liceum 2019 - PUNKTY: jak obliczyć punkty do liceum? [ZASADY]

Z kolei od 16 lipca od godziny 12:00, czyli tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji do liceów 2019, do 24 lipca do 10:00 uczniowie zakwalifikowani do przyjęcia w danej placówce, będą musieli do szkoły donieść oryginały świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminu. Jest to potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły, do której został zakwalifikowany uczeń.

Rekrutacja do liceum 2019 - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

25 lipca 2019 o godzinie 12:00 nastąpi podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Tego samego dnia o 16:00 dyrektor szkoły kuratora oświaty powiadomi o liczbie wolnych miejsc.

Rekrutacja do liceum 2019 - WYNIKI: gdzie sprawdzić online?

Gdzie sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów 2019 online? W podaniu, które uczniowie składają do szkoły pierwszego wyboru, należy zaznaczyć, czy wyraża się chęć dostępu do swoich danych przez internet. W przypadku, jeśli nie wyrazimy na to zgody, wyniki rekrutacji do liceum 2019 nie pojawią się w systemie. Będzie można je sprawdzić tylko w szkole pierwszego wyboru na wywieszonej tam liście zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.

Kandydaci, którzy wypełnią dokument w systemie internetowym, od razu otrzymają specjalny numer PIN. Dzięki temu wyniki rekrutacji do liceum 2019 online będzie można sprawdzić z dowolnego komputera. Dane będą dostępne po wpisaniu numeru PESEL ucznia oraz indywidualnego numeru PIN.

Jak już wspominaliśmy powyżej, uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów 2019 w następujący sposób:

  • na listach wywieszonych w szkołach ponadgimnazjalnych,
  • logując się na swoje konto na stronie https://warszawa.edu.com.pl.

RadioZET.pl/JW

Oceń