Zamknij

Rekrutacja na studia 2019 - WYNIKI: kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki rejestracji?

Karolina Piotrowska
04.07.2019 15:04
Wyniki rekrutacji na studia 2019: kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki rejestracji?
fot. Shutterstock

Wyniki rekrutacji na studia 2019 będą dostępne już wkrótce. Przyszli studenci niecierpliwie oczekują na informację, czy udało im się dostać na wymarzony kierunek lub wybraną przez nich uczelnię. Sprawdzamy, kiedy oraz w jaki sposób będzie można sprawdzić wyniki rekrutacji na studia na najpopularniejszych uczelniach w Polsce.

Rekrutacja na studia 2019 - wyniki: kiedy, gdzie i jak sprawdzić, czy dostałeś się na wybrany kierunek studiów? Kiedy i gdzie dostępne będą wyniki rekrutacji na studia? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z publikacją wyników rekrutacji na studia na rok akademicki 2019/2020.

Jak liczyć punkty na studia? Zasady rekrutacji [UW, UJ, PW, UG]

Wyniki rekrutacji na studia 2019 - kiedy i gdzie będą dostępne?

Termin opublikowania wyników rekrutacji na studia 2019 może różnić się w zależności od wybranej przez nas uczelni. Najpopularniejsze uczelnie wyższe w Warszawie, o których kandydaci szukają informacji w internecie, to Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Poniżej znajdziecie daty, kiedy zostaną opublikowane wyniki rekrutacji na studia 2019/2020 na studia I stopnia stacjonarne na tych uczelniach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim i Politechnice Wrocławskiej.

  • Uniwersytet Warszawski - 19 lipca
  • Politechnika Warszawska - 11 lipca
  • Uniwersytet Jagielloński - 12 lipca
  • Szkoła Główna Handlowa - 19 lipca
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - do 13 lipca do godz. 20
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny - 11-15 lipca (w zależności od kierunku daty mogą się różnić)
  • Politechnika Wrocławska - 10 lipca

Wyniki rekrutacji na studia 2019 przyszli studenci mogą sprawdzić na kilka sposobów. Będą one dostępne po zalogowaniu w systemie IRK kandydata. Oprócz tego uczelnie wywieszają w gablotach listy, na których łatwo odnaleźć po numerze PESEL, które miejsce zajęliśmy i jaki wynik w postępowaniu uzyskaliśmy. Czasem takie listy szkoły publikują również w internecie. Również bardzo dużo uczelni rozsyła wiadomości na adresy e-mail, które kandydaci podają podczas rejestracji. Oczywiście oprócz tych wszystkich metod, kandydaci otrzymują także decyzję listem, jednak na taką informację trzeba poczekać znacznie dłużej.

Rekrutacja na studia 2019 - TERMINY. Do kiedy trwa i jakie dokumenty trzeba złożyć?

Rekrutacja na studia 2019 - jak sprawdzić wyniki online?

Wyniki rekrutacji na studia 2019 najszybciej będzie można sprawdzić online po zalogowaniu na indywidualne konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (w skrócie IRK). Tam w odpowiedniej zakładce możemy zobaczyć wszystkie kierunki, na które się zarejestrowaliśmy, a także decyzję dotyczącą przyjęcia lub nieprzyjęcia na studia. W przypadku negatywnej decyzji i uzyskania miejsca na liście rezerwowej, możemy poznać, które miejsce kandydat zajmuje w rankingu i sprawdzić swoje szanse na dostanie się na wybrany kierunek w kolejnych turach.

Wielu kandydatów potrafi już wcześniej mniej więcej oszacować swoje szanse na dostanie się na studia na podstawie progów punktowych, które są publikowane co roku na wybranych uczelniach. Warto pamiętać, że są to wartości, które powinny służyć tylko w celach orientacyjnych. W różnych rocznikach wyniki matur mogą bardzo się wahać. Jeśli jednak chcemy szacunkowo ocenić swoją pozycję na podstawie wyników matur, warto z tego skorzystać.

Progi punktowe na studia 2019: ile trzeba mieć na UW, UJ, PW?

RadioZET.pl/KP