Zamknij

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2018 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

Redakcja
20.07.2018 14:40
Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2018 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?
fot. pixabay.com

Dodatkowa rekrutacja uzupełniająca 2018 do liceów i szkół ponadgimnazjalnych to ostatnia szansa dla uczniów, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły w pierwszej turze rekrutacji. Sprawdzamy najważniejsze informacje o wolnych miejscach do szkół oraz co zrobić, jeśli gimnazjaliście nie udało się zakwalifikować do żadnej szkoły.

Uzupełniająca rekrutacja do liceum 2018 i szkoły ponadgimnazjalnej - kiedy i jak wziąć udział w dodatkowej rekrutacji i co zrobić, jeśli nie dostałeś się do żadnego liceum? Sprawdzamy najważniejsze informacje dla uczniów, którzy nadal starają się o przyjęcie do szkoły średniej w roku szkolnym 2018/2019.

» Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy i gdzie wolne miejsca? 

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2018 - od kiedy do kiedy? [TERMINY]

Dodatkowa rekrutacja do liceum 2018 lub innej szkoły ponadgimnazjalnej trwa. Terminy rekrutacji uzupełniającej zależą od regionu, w którym uczniowie składają wnioski. W tym roku sytuacja jest o tyle trudna, że wielu uczniów nadal musi szukać miejsc w szkołach, pomimo wysokich wyników rekrutacji w pierwszej lub drugiej turze. Okazało się bowiem, że renomowane szkoły, do których chcieli się dostać, podwyższyły w tym roku progi punktowe. Wielu uczniów gimnazjów, nawet ze wzorowymi świadectwami, musiało odpaść w pierwszej turze.

» Rekrutacja do liceów 2018: Szkoły podwyższyły progi punktowe

Wolne miejsca zostaną ogłoszone zgodnie z terminem podanym w harmonogramie rekrutacji w danej szkole. Np. w Poznaniu listy zostaną udostępnione w piątek, 20 lipca 2018 roku o godzinie 15.00. Informacji na ten temat należy szukać na stronach internetowych liceów i szkół ponadgimnazjalnych lub na tablicach ogłoszeniowych w szkołach.

Co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

Jeśli do końca wakacji po złożeniu dokumentów w rekrutacji uzupełniającej okaże się, że nie udało ci się dostać do liceum lub innej wybranej szkoły ponadgimnazjalnej, możesz nadal szukać wolnych miejsc w szkołach. Jeśli uda ci się znaleźć klasę, w której nie został wypełniony limit miejsc, musisz udać się do danej placówki i złożyć papierowe podanie o przyjęcie do tej klasy wraz z kompletem oryginalnych dokumentów.

Rekrutacja uzupełniająca do liceum na rok szkolny 2018/2019 kończy się 31 sierpnia 2018. 

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

» Rekrutacja do liceum 2018: licea - ranking szkół ponadgimnazjalnych

RadioZET.pl/KP